Ćaskanje uz Kaficu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Moj blog

Ići dole

Moj blog Empty Moj blog

Počalji od vrabac Pet Jan 07 2011, 11:18

Mali Talasi

Moj blog Talas

Izadjem iz kapije,predjem ulicu pa kroz Najkica dvoriste pocnem da silazim trosnom zemljanom stazom. Staza je oronula da cesto na guzici stignem do obale reke. E bas na tom mestu gde mi se *uzica odvojila od zemlje reka se racva i na sredini pravi malo pescano ostrvo.Valjda iz besa sto jos uvek nije uspela da preko zime svom svojom snagom odnese to malo peska ona pocinje da se ljuti,penusa,praveci pri tom male talasice. Tu na malim talasima sam odrastao.To je carobno mesto na kome nisam osetio kako sam od decaka postao mladic. Tu sam pecao,ispekao svoj prvi ukradeni pecenjak i lubenicu skinutu seljaku sa kola. Tu sam jeo svoj komad hleba namazan sa mascu i alevom paprikom,tu sam plakao kada mi se drug udavio a i prvi put zadrhtao kad sam se utopio u jedne crne oci.
Na ovom mestu zvezde padaju u reku a ona ih sirom raskriljenih ruku prima u svoja uzdrhtala nedra. Carobno mesto a mi smo ga tako jednostavno zvali. Mali talasi. Danas znam magija nastaje samo tamo gde ima “malih talasa”.


Poslednji put izmenio vrabac dana Pet Jan 07 2011, 14:15, izmenio ukupno 2 puta
vrabac
vrabac
Cafe Latte
Cafe Latte

Broj poruka : 8822
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Moj blog Empty Re: Moj blog

Počalji od vrabac Pet Jan 07 2011, 13:45

Milorad

Moj blog 31

Na drugoj obali “malih talasa” odmah iza povijenih topola prostiru se njive.
U rano prolece i kisnu jesen Ibar zbog kisa i snega naraste u ogromnu zlocestu reku koja nosi sve pred sobom. Poplavi polja,cesto spere zemlju koja i nije zemlja nego neka mesavina peska i mulja. Nakad nanese naplavinu koja toliko zagadi to zemljiste da skoro nista na njemu ne moze da rodi osim kukuruza. Kukuruz tu raste iz prkosa , inati se reci kao da joj kaze ne mozes mi nista. Mi smo u te njive ulazili kao u svoje, brali mladi kukuruz, bacali ga u vodu da slucajno ne naidje seljak i kasnije plivajuci skupljali po reci i na drugoj obali pekli pecenjake. To je onaj kukuruz belog zrna,prepun mleka a kada se ispece sladak je kao med. Jednoga dana ispred jedne od njiva zaticemo tablu na kojoj pise “ko hoce da bere moju mumuruzu,neka ode kuci i oprosti se sa svojima i nek dodje da bere moju mumuruzu”. Slatko smo se ismejali, tabla nas nije sprecila da udjemo u njivu i ponovo beremo slatke klipove nesvesni da je to necija muka. Sledeceg dana spremamo se da izadjemo iz reke a iz kukuruza izlazi vlasnik,brkati seljak sa stapom u ruci i pita ko ce prvi da oseti da li je stap dovoljno tvrd.
Zastali smo, niko nema hrabrosti... vidi se da je seljak spreman da onaj stap prelomi na necijim ledjima a onda mu neko rece: ...nemoj da se sekiras, mi necemo u tvoju njivu, znamo da si siroma covek, da nemas, idemo u njivu tvog komsije, on je gazda. Odjednom se seljak nekako uspravi, postade vislji, kaze... ko siroma,jel ja, e da vidis jel sam siroma, pa ulete u njivu i poce da bere kukuruz i da ga baca prema nama . On baca a mi bezobrzano dobacujemo…..nemoj bre covece idemo u gazdinu njivu. Jeste li ste sad zadovoljni kaze seljak, Milorad nikad nije bio siroma pa nece ni dva kukuruza da ga osiromase.
Sutradan tabla je nestala a mi vise nikad nismo usli u tu njivu,ne zbog straha, bilo nas je stid iako tada to niko nije hteo da prizna


Poslednji izmenio vrabac dana Pet Jan 07 2011, 14:14, izmenjeno ukupno 1 puta
vrabac
vrabac
Cafe Latte
Cafe Latte

Broj poruka : 8822
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Moj blog Empty Re: Moj blog

Počalji od vrabac Pet Jan 07 2011, 13:47

Dvoboj

Moj blog Img_opce_03

Steta sto se i danas uvrede ne resavaju dvobojima.Ima mnogo likova sa kojima se susrecem svakodnevno a sa velikim zadovoljstvom bih im bacio rukavicu u lice.
Kako ukljucis TV ili otvoris novine oni nasrcu u liku nekih politicara,analiticara,eksperata,biznismena, sisatih voditeljki, prepariranih pevacica,nosatih knjizevnica,striptizeta…..sve bre neki cudni likovi,prodaju nam muda za bubrege a mi im nista ne mozemo. Namnozilo se tog polusveta mnogo, podrzavaju jedni druge…..okupirali televizije svojim emisijama, samo se sele jedni kod drugih. Razmisljam koje bi oruzje izabrao za dvoboj. Samo jedno. Gadjanje trulim paradajzima. Svestan sam ja da bi u takvom dvoboju ja nastradao vise jer su oni spremni na svaku vrstu sukoba ali sam spreman na zrtvu. Ne bi mi bilo tesko sto bi neki paradajz zavrsio i na mom licu jer bi mi veliko zadovoljstvo bilo da vidim facu tih “uspesnih” kad osete kako im se paradajz sliva niz “preparirano” lice medju napumpane grudi.


Poslednji izmenio vrabac dana Pet Jan 07 2011, 14:13, izmenjeno ukupno 1 puta
vrabac
vrabac
Cafe Latte
Cafe Latte

Broj poruka : 8822
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Moj blog Empty Re: Moj blog

Počalji od vrabac Pet Jan 07 2011, 13:48

Konju nije važno da bude prvi

Moj blog Horse-medium

Citam ove stihove Mike Antica pa prepoznajem sebe u njima. Istina,retki su oni kojima sve cveta a mnogo je ovakvih kao sto sam ja. "Cvecari" uglavnom jasu...... zajasili pa se ne skidaju a ja cutim a i sta bih drugo....radim kao konj a nista mi se ne vidi?
Savio sam se pod samarom,bole me ledja od bica....cak i ne pokusavam da svog jahaca zbacim a kako cu kad me stisnuo nogama pa ne pusta...lepo mu na mojim ledjima jer gore visoko "cvece" valjda lepse mirise, zato im se i ne silazi.........

Uvek kad se igramo
meni kazu: bices konj
i ja,sta cu _ moram.

I jos neki budu konji,
a ostali sednu nam na ledja,
pa se tako trkamo.

Mi, koji smo konji,
dok trcimo do cilja
u konje se pretvorimo,majke mi.

I srce nam konjsko.
I oci nam konjske.
I mozak nam konjski.

I mogu ti reci: kad si konj
uopste ti nije vazno da budes bas prvi.
To je uvek vazno samo onom
sto te jase.


Poslednji izmenio vrabac dana Pet Jan 07 2011, 14:12, izmenjeno ukupno 1 puta
vrabac
vrabac
Cafe Latte
Cafe Latte

Broj poruka : 8822
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Moj blog Empty Re: Moj blog

Počalji od vrabac Pet Jan 07 2011, 13:49

Pozdrav sa Tahitija

Moj blog 36981-shotMoj blog 36981-shot

Bas je ova zima bila duga a nisam ni osetio kako odjednom uletesmo u leto.
I odmah sa prvim zracima sunca su pocele price sa pitanjem gde na godisnji odmor?
Ovo jednostavno pitanje pokrenulo je niz drugih ne bas tako jednostavnih potpitanja:
kojom agencijom,koliko dana, sa kim, cena, avion ili autobus,kredit ili kes,garderoba,prepirke,ubedjivanje...........

Citajuci novine slucajno dodjoh do jedne ankete sa vrlo interesantnim pitanjem:
Kada bi ste mogli da birate kako bi ste voleli da provedete godisnji odmor:

1.Krstarenjem medju jadranskim otocima
2.Treking na Himalajima
3.Seks turizam na Tahitiju
4.Letnje skijanje u Argentini
5.Zadovoljila bi me i Grcka,Turska ili Crna Gora
6.lencarenjem uz pivo

Izbor iz snova. Pitam se da mogu da biram sta bih stvarno odabrao?...prvo sto sam pozeleo je seks turizam..nista, otpada odmah jer Maki nikad ne bi tako nesto prihvatila ona bi bez razmisljanja krenula na skijanje u Argentinu. I ta varijanta ne pije vodu jer ja ne znam da skijam i ne preferiram te zimske dsetinacije, dosta mi je bilo zime i ove godine. Treking na Himalajima nije za oboje, tu treba mnogo planinariti,pesaciti,trcati...otpada.
Znam oboje bi smo bez razmisljanja otisli na krstarenje jadranskim otocima ali nesto kontam da li je jos uvek sigurno otici u susednu nam drzavu? I tako ostade da cu biti srecan ako i ove godine provedem desetak dana u Budvi a Boga mi i na pivu posle vecernjeg fudbala.

Interesantna anketa a odabir ni malo lak. Trazio sam kod svojih drugara odgovore i svi su se oni dvoumili pa me intersuje imali neko odgovor ali da bude bez razmisljanja?


Poslednji put izmenio vrabac dana Pet Jan 07 2011, 14:11, izmenio ukupno 2 puta
vrabac
vrabac
Cafe Latte
Cafe Latte

Broj poruka : 8822
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Moj blog Empty Re: Moj blog

Počalji od vrabac Pet Jan 07 2011, 13:51

Kako se dobro udati

Moj blog Girls-1

Zuta stampa se ovih dana utrkuje da u svojim vestima objavi koja je od "uspesno udatih" devojaka dobila vredniji poklon za rodjendan od svog bogatog muza. Evo kako ja dozivljavam te vesti:

Uspesna TV voditeljka koja je za rodjendan od svog bogatog muza na poklon dobila jahtu sa svojim prijateljicama zavrsila je krstarenje po jadranskim otocima i juce se zajedno sa njima isprcala u Splitu. Kako nezvanicno saznajemo sopstvenim avionom je uzletela u za sada nepoznatom pravcu mada se predpostavlja da ce se iskrcati u zracnoj luci Beograd.
Na beogradskom aerodromu bezbednost je podignuta na najvisi nivo kako bi iskrcavanje proteklo u najboljem redu., Upravo se saznaje od neimenovanog izvora da se "uspesna devojka" sa svojim prijateljicama isprcala bezbedno ...

Dnevnice ti znas da je ovo izmisljen tekst i da svaka moguca slicnost nije namerna.


Poslednji izmenio vrabac dana Pet Jan 07 2011, 14:09, izmenjeno ukupno 1 puta
vrabac
vrabac
Cafe Latte
Cafe Latte

Broj poruka : 8822
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Moj blog Empty Re: Moj blog

Počalji od vrabac Pet Jan 07 2011, 13:52

Sale ne stanuje ovde

Moj blog _snowboarding_surfmania_plakat

Gledam pre neki dan izloge prodavnica i ne mogu cudom da se nacudim jer uglavnom svuda pise SALE. Negde 50%,negde 20 al' je SALE. Na jednoj prodavnici napisano cak na dvadeset jezika samo ne na Srpskom. Kad malo razmislim i nije neko cudo jer odavno dodjose neki koji ne mare bas za nas jezik.
Iz glave mi ne izbija jedno pitanje,da li moze neko tome da stane na kraj,kako to nikome ne smeta? I onda u jednom zabacenom sokacetu na izlogu male prodavnice procitah nesto sto mi izmami osmeh: "Sale nije ovde,ovde je rasprodaja".....sta drugo reci osim, IMA NADE...


Poslednji izmenio vrabac dana Pet Jan 07 2011, 14:08, izmenjeno ukupno 1 puta
vrabac
vrabac
Cafe Latte
Cafe Latte

Broj poruka : 8822
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Moj blog Empty Re: Moj blog

Počalji od vrabac Pet Jan 07 2011, 13:58

Hteo sam da oženim Anu Ivanović

Moj blog Paparazzi2

Jos kolko prosle godine nisam propustio ni jedan njen mec. Budio sam se nocu u tri sata,cetiri,navijao za nju,drhtao,sekirao se kada izgubi. Isao da je sacekujem ispred gradskog dvora,izvikivao njeno ime i pevao joj pesme ispod balkona.
Sve je islo onako kako sam zeleo osim da mi se pruzi prilika da je zaprosim.
Iako sam se trudio,cak ponekad bio u njenoj blizini i upucivao joj strastvene poglede nista se nije desilo.Za to glavnu krivicu snose njeni telohranitelji,mnogo zestoki neki tipovi a ja nezan kao pahuljica... medjutim moja nada se nije gasila sve dok nije stigla za mene strasna vest da je u ljubavnoj vezi sa Verdaskom. Srce mi je prepuklo ali opet oprostio bih ja njoj samo da ga ostavi i na moju srecu to se i desilo ali ne zbog mene nego zbog golfera Adama Skota, jednog ruznog trbusastog Australijanca. E to je prevrsilo sve mere i ja sam teskom mukom odlucio da je ne ozenim. Mislim da je ona saznala za moju ljubav i da sada pati znajuci za moj stav i da zbog toga svake nedelje sve vise pada na WTA listi. Ne mogu da kazem da mi je nije zao ali trebala je ranije da misli.
Dnevnice moj ti znas da imam bujnu mastu pa te zato molim da mi ne verujes?


Poslednji izmenio vrabac dana Pet Jan 07 2011, 14:07, izmenjeno ukupno 1 puta
vrabac
vrabac
Cafe Latte
Cafe Latte

Broj poruka : 8822
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Moj blog Empty Re: Moj blog

Počalji od vrabac Pet Jan 07 2011, 13:59

48 sati svadba

Moj blog Prsten_3


Ovih danan neki mediji provodadzisanjem pokusavaju da naprave koaliciju(brak) izmedju DS Borisa Tadica i SNS Tomislava Nikolica. Ne volim da pisem o politici pa cu se truditi da to izbegnem i sada....medjutim jedno drugo pitanje mene muci.?...U svakom braku zna se ko je muz a ko zena a u ovoj mogucoj novoj vezi nikako da to ocenim. Znam samo da se jedan od roditelja mladenaca ne slaze sa ovim brakom verovatno iz straha da ce deca da im lice na roditelje? I jos nesto, svaka svadba ima kumove pa me interesuje kome ce da ponude kumstvo i koliko ce kumovi da se isprse?


Poslednji izmenio vrabac dana Pet Jan 07 2011, 14:06, izmenjeno ukupno 1 puta
vrabac
vrabac
Cafe Latte
Cafe Latte

Broj poruka : 8822
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Moj blog Empty Re: Moj blog

Počalji od vrabac Pet Jan 07 2011, 14:00

Crvenkapice nemoj da pojedeš vuka

Moj blog 416DP2EZM1L._AA280_


Moja komsinica Ljilja ima 27 godina i preko sto kila. Veoma cesto je susrecem u hodniku zgrade i uvek mi podari osmeh onim rumenim bucmastim obrascicima. Bila bi to mnogo lepa devojka da nije vidno ugojena. Ne umem da objasnim zasto ali me uvek asocira na Crvenkapicu., mozda zato sto sam je jednom sreo sa nekom crvenom kapicom na glavi. Zasto ovo pisem. Pa nocas sam imao ruzan san. Krenuo ja u lov i negde duboko u sumi naidjem na malu,lepu kucicu. Virnem iz znatizelje kroz prozor i skamenim se. Unutra Crvenkapica,moja komsinica Ljilja sprema se da prozdere vuka. Ne mogu da verujem sta vidim,uplasih se da ako ona njega pojede onda lovac nece imati koga da spasava,vuk nece biti vise zao a ja cu morati da pitam kevu zasto mi nije ispricala istinu dok me je uspavljivala sa tom pricom kad sam bio mali. Fala dragom Bogu pa sam se probudio,istina mokar do koze ali sam bar spasio moju pricu.. Osvanulo je jutro,pijem sa kevom kafu a ona mi kaze kad budes krenuo na faks svrati do one komsinice Ljilje obecala sam joj jedan recept.. Kako sam je samo pogledao s' cudjenjem i zapitao ...jel ti hoces da ona mene pojede? Keva se nasmejala i samo rece vala kakav si ne bi bilo steta. Sad ce neko mozda da mi kaze al si se ti bio udzidzio,jok more ne purnjam,casna rec....

p.s. Pri prvom susrtetu u hodniku kada mi je komsinica uputila osmeh nisam mogao a da je ne zamolim da ne pojede vuka. Pogledala me je zacudjeno,onda se povukla korak unazad i zapitala "da li si ti bre normalan"?....ne znam komsinice ali sam ja tebe prepoznao............


Poslednji izmenio vrabac dana Pet Jan 07 2011, 14:05, izmenjeno ukupno 1 puta
vrabac
vrabac
Cafe Latte
Cafe Latte

Broj poruka : 8822
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Moj blog Empty Re: Moj blog

Počalji od vrabac Pet Jan 07 2011, 14:02

Ova kuca nije na prodaju

Citam danasnje novine pa mi nije jasno sta se to sa nama desava? Secam se jos koliko juce ponasali smo se i ziveli kao sav normalan svet. Istina je da je od devedesetih iza nas ostalo mnogo nesrece,patnje,pokradenih zivota......
Pitam se da li ce i kada ce sve to da prestane? Da li smo mi stvarno toliko mutirali?
Evo nekih naslova iz danasnje stampe i "pozdrav" vlasnika jednih novina pa mislim da bi bilo suvisno da vise bilo sta napisem


-Ubio suprugu, pa prijavio njen nestanak
-Uhapšen ubica koji je pobegao iz zatvora
-Pucao u ženu jer je mislio da ga vara
-Pijani vozač Vlade pokosio motocikliste
-Trudnu ženu ubo 17 puta nožem
-Trubači povređeni bombom na slavlju
-Dramatično : 250 radnika pokušalo samoubistvo!
-Sudija Okružnog suda drškom od pištolja udario vlasnika kafića!
-Novinare ubija mafija
-Suprugu bacio u krečanu
-Ubicama po 12 godina zatvora
-Пиштољем у главу
-Силовао конобарицу
-„Overio" se štićenik Crne Reke!

***
Povodom dezinformacija o prodaji dnevnih listova Glas javnosti , Kurir i Grom,pokretač ovih dnevnih listova Radisav Rodić sa svojim naslednicima pozdravlja sve tvorce ovih dezinformacija pesmom "Nije kuća na prodaju"
vrabac
vrabac
Cafe Latte
Cafe Latte

Broj poruka : 8822
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Moj blog Empty Re: Moj blog

Počalji od vrabac Pet Jan 07 2011, 14:17

Što ja volim da jedem

Moj blog Baklava-main_Full

Probudim se jutros i prvo sto mi pade na pamet je kako bih danas mogao da pojedem nesto slatko. Odmah pocnem da se umiljavam Maki navodeci je da mi kaze da ce mi napraviti moju omiljenu poslasticu,baklavu. Pristane ona na kraju al ne bas voljno.
Ja pocinjem da se vrtim,ulazim u kuhinju kao nesto slucajno trazim,nesto kao radim a s'nestrpljenjem ocekujem da cujem onaj njen poziv "somboled hoces da probas"...... Ponekad kad hoce da me pecne zove me"somboled' jer kaze kako mi dupe uvek viri iz frizidera a ja kao nesto nadignem nos, to tek reda radi a u stvari mi je sve jedno jer je to istina.

Joj kako je ta baklava dobra i zato cu ovde da ostavim recept ako neko bude pozeleo da se oproba u spremanju iste. Preporucujem je OSOBITO ali skrecem paznju da se treba pridrzavati recepta


200 g mlevenih oraha
100 g seckanih oraha
500 g tankih kora
150 g maslaca

Za sirup:
1,1 lit vode
1,1 kg secera
2 vrecice vanilin secera ili njekoliko kapi ekstrakta vanile
1 limun
1 saka ljubavi

Priprema:
Za šećerni sirup:
- u lonac stavimo vodu da se kuva, šećer, vanilin šećer i nekoliko kolutova limuna. Kada voda pocne da vri smanjimo vatru i kuvamo 45 minuta. Dobiveni šećerni sirup maknemo s vatre i ostavimo da se hladi.
U jednoj posudi pomešamo mlevene i seckane orahe. Vatrostalnu posudu namažemo delom rastopljenog maslaca pa u nju slažemo četiri reda kora od kojih svaku osim zadnje (četvrte) premažemo rastopljenim maslacem. Zadnju (suvu) koru posipamo mešavinom oraha i postupak slaganja premazivanja i filovanja kora ponavljamo još dva puta. Na kraju slaganja, u zadnjem redu, zadnju koru premazujemo maslacem. Kako bismo lakše izrezali kolač, oštrim nožem, pre pečenja, zarežemo slojeve (ali ne do dna) u pravouglove, kvadrate ili slično po želji. Uz rub posude, uvinemo višak kora (ako strce) da dobijemo glatku površinu kolača. Kolač stavimo u zagrijanu rernu, na 200°C oko 45 minuta (zavisi od jačini rerne), odnosno dok površina kolača ne postane zlatno smeđa. Pečen kolač izvadimo iz rerne, ostavimo ga da se malo ohladi, pa ga zalijemo šećernim sirupom i kolutovima limuna koje rasporedimo po povrsini baklave. Baklavu pre posluživanja pustimo da odstoji nekoliko sati ili preko noći.Ja to ne mogu da docekam nikada
Dok sam ovo pisao setih se stihovi Mike Antica pa cu sa njima i da zavrsim


Kako mozes da lazes
da najvise volis da jedes
na svetu,
kad najvise volim da jedem – ja!

Ja,bre,kad jedem,brate,
padaju zvezde na krovove
kao bele dudinje
i plivaju mnoge ladje po Tisi.

Ja,bre,kad jedem,brate,
konji rastu lepi kao violina
i vozovi u Pestu putuju
i cak u Rumu, casnu rec.

I kad nema hleba,ja zvacem.
Zvacem nista,brate.Onako.
Za moju dusu,casna rec.

Nemoj zato da lazes
da najvise volis da jedes
na svetu,
kad najvise volim da jedem – ja!
vrabac
vrabac
Cafe Latte
Cafe Latte

Broj poruka : 8822
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Moj blog Empty Re: Moj blog

Počalji od vrabac Pet Jan 07 2011, 14:19

Foliranti izbaceni ste,napustite kucu fudbala



Sta je najvaznija sporedna stvar? Zna se fudbal. Istina je da smo vec duzi period na margini fudbalskih desavanja. Razloga ima vise. Nema vise dotacija klubovima iz drzavne kase, privatne kompanije se tesko odlucuju na sponzorstva a vodjstvo u klubovima preuzimaju uglavnom ljudi koji se u fudbal ne razumeju ali zato odlicno znaju da "raspolazu" klupskim parama. Zadnjih godina smo mogli da pratimo veoma uznemiravajuce vesti sa i oko zelenih terena od ubistva Bulatovica, hapsenja Dzajica,bekstvo Terzica iz drzave,agonija oko izbacivanja Zecevica iz Partizana,informacije da je Piksi za godinu dana potrosio 26 milki evra u Crvenoj Zvezdi i poslednju vest da je za ukidanje pritvora i skidanje poternice za Terzicem ponudjeno jemstvo u iznosu od 200.000 evra.
Ne mogu da se bavim sa time ko je odgovoran a ko nije,ko je optuzen i da li je zaista pocinio neko krivicno delo ali u svemu ovome nesto mnogo neprijatno mirise. Niko od nas nije lud, to se vidi i po tome da na nase ligaske utakmice ne moze da se okupi ni saka najvatrenijih navijaca a i sto bi smo isli na utakmice i davali novac sa kojim bi smo samo masnim guskama mazali rep.
Ne znam kako ali znam da je vreme da se nesposobnim folirantima okupljenim oko fudbalskih klubova da crveni karton.Moj blog Forum61

Malo nade u malo lepsu fudbalsku buducnost ulivaju nam momci iz reprezentacije koji hrabro koracaju ka plasmanu na Svetsko prvenstvo predvodjenim gospodinom Anticem.
Mogu samo da im pozelim da casno nose boje reprezentacije i daju sve od sebe pa ce valjda sreca i nas malo pogledati.
I jos jednom da ponovim,foliranti dobili ste crveni karton napustite fudbalsku kucu.......

A dok se stanje ne popravi ne preostaje mi nista drugo nego da navijam za njih:

Moj blog Underboob-gallery-26
vrabac
vrabac
Cafe Latte
Cafe Latte

Broj poruka : 8822
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Moj blog Empty Re: Moj blog

Počalji od vrabac Pet Jan 07 2011, 14:21

Baba Dostana

Moj blog Lima_giant400w


Vec mesecima unazad neki politicari namecu pricu da ce mo uskoro u Evropu,da samo sto nismo primljeni, jedino jos da se slozi Holandija i ostale zemlje EU.
Najvise u tome prednjacki pariski djak. Necu da kazem da on ima lose namere, mislim isto kao i on da nam je mesto u Evropi ali se ne slazem sa njegovim svakodnevnim podvriskivanjem na raznim televizijama jer kako vreme vise odmice sve te price mogu da se svede pod onu narodnu "obecanje ludom radovanje"

Ja znam kako mi sigurno mozemo da saznamo kada ce mo biti primljeni u grupu povlascenih zemalja. U jednom selu zivi baba po imenu Dostana. Joj sto ta baba svasta zna. Baba se bavi gatanjem...baca pasulj,lije olovo, gasi ugljevlje,,gleda u dlan,solju,sito,cesalj.......Kazu ljudi sta Dostana kaze to mora da bude a nije ni skupa,
200 grama kafe i kilo secera al' samo u kocke. Samo mora da joj se donese beleg a ni to nije neki problem jer su sa Oli Renom i Solanom svaki dan pa nek im maznu neki koncic il' maramcu.....
Najbolje ce biti da mladjani pariski djak odnese taj beleg Dostani i da usput baba pogleda da na njega neko nije bacio cini,nesto mi je bledunjav a posle da baci jedan pasulj za datum pristupanja. Ne moze Dostana da omane ali da bi vradzbinu uspela potrebne su joj jedne muske gace nosene sedam dana. Znaci neko ce morati da ostane bez gaca...ja bih dao svoje ali ih nemam,odavno sam ostao bez njih. Neka ih da pariski djak... nije vazno sto ce ostati bez njih pred babom ,opasno je ako bi ostao pred nekim od ovih iz Evrope a uostalom sta ce mu gace, kako god okrenemo ako jednog dana i udjemo svakako ce mo uci gologuzi....
vrabac
vrabac
Cafe Latte
Cafe Latte

Broj poruka : 8822
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Moj blog Empty Re: Moj blog

Počalji od vrabac Pet Jan 07 2011, 15:16

Pasoš

Moj blog Pasos


Cekam u redu za pasos. Jos jedno ponizenje. Mala uzana cekaonica,red se otegao do ulice. Jedna sijalica u dnu hodnika i malo dnevnog svetla kroz ulazna vrata. Samo dve stolice i obe zauzete. Ispred vrata iza kojih je salterska sluzbenica kamenog lica stoji mrgudni policajac.
Nikome ne dozvoljava da udje preko reda tu slobodu ima samo on izgovarajuci se da su to njegove kolege. Vi ostali cekajte. Zagusljivo je, ljudima je muka. Toaleti su pod kljucem, mi obicni ne smemo da zavirimo u “ta sveta mesta”.
Ulaze po jedan,merim vreme koliko se zadrzavaju unutra.Pa i nije mnogo,samo pedesetak minuta po coveku, za jednu tako ozbiljnu knjizicu kao sto je pasos. Sluzbenica pokusava da uvede nekog preko reda.Cudo se desava. Slozno smo se usprotivili. Nije uspela. Drago mi je, zbog toga se moje sanse da toga dana predam dokumenta povcavaju. Policajac izlazi i onima na kraju reda kaze da mogu slobodno da idu jer toga dana nece uspeti. Ja sam ostao unutra.
Srecan sam,nama veze sto sam cekao sedam sati. Kad tad me to cekalo...
Danas cujem kako se sada prave spiskovi za red ali da se ponekad to upisivanje zavrsi cepanjem spiska i nekom cuskom...pitam se ima li jos neko ponizenje koje nisam doziveo,ako ima daj mi da to odmah prebrinem,ne mogu da cekam hocu da zivim...

Doduse znam i jedan laksi nacin kako se dobija pasos,devojke moraju da povecaju grudi bar za jedno dva tri broja i da pronadju dobrostojeceg muza i nema problema,cak ce i ministar licno da vas primi i sa vama popije kaficu. Evo postavicu klip(corpus delicti)....mozda ce neko reci ali ona ce da promovise Srbiju?...ne sporim ja to, samo postavljam pitanje a sta rade hiljade nasih mladih strucnjaka u belom svetu koji su napustili zemlju "trbuhom za kruhom",mislite da njih u nasim konzulatima docekuju sa kaficom?...ma kakvi,putuju stotinama kilimotera da bi predali svoja dokumenta...moraju jer drugog izbora nemaju a srecni su ako im najblizi konzulat uopste izdaje pasose
vrabac
vrabac
Cafe Latte
Cafe Latte

Broj poruka : 8822
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Moj blog Empty Re: Moj blog

Počalji od vrabac Sub Jan 08 2011, 13:19

Ja sam lazov, amater

procitas te dve magicne reci "lokalna samouprava". Bio sam poslom pre neki dan u Opstini,sreo neke ljude i malo se zamislio?

U veliki gradovima je to tesko znati ali u malim mestima nema tajni. Kad smo bili mali zvali smo ga "glavonja". Taj nadimak je slucajno dobio od svoje mejke koja je htela da se pohvali komsinici kako je njen sin pametan i onda kazala: "blago majki za dete,vidi kolika mu je glava,kad poraste bice sigurno predsednik suda". Toj pametnoj glavici ostade nadimak ali umesto da uci skole za predsednika suda jedva nekako zavrsi srednju trgovacku i odmah po skolovanju, nekom vezom, postade poslovodja. Na tom mestu se zadrzao do prvog godisnjeg popisa i cudom nekim izbeze zatvor ali ostade bez posla. Kako je "glavonja" imao smisla za trgovinu baci se na sverc donjeg vesa iz Turske,ne znam zasto samo zenskog ali je to uspesno radio. Imao je svoju tezgicu na pijaci i uhodanu klijentelu. Radio covek bogme uspesno sve dok ga jednog dana ne videh na lokalnoj televiziji sa jos dvojicom kako promovise svoju stranku. i gle cuda na lokalnim izborima pobedi njegova stranka a on odmah zasede u predsednicku fotelju.More neka ga,nama i trebaju ljudi sa iskustvom,naucio covek poso...

Komsinica Gina bila mnogo lepa kad je bila mlada. Mnogo lepa al mnogo "sarena"...ih sto je ta menjala momke,umela sa njima,vrtela ih oko malog prsta. Kad ih se izmenjala izabrala dobru priliku za udaju,malo stgariju al Boze moj ne moze uvek sve da bude kako hoces. Udade se ona al, nastavi po starom da se vidja sa momcima. Muz neki dobar covek malo cuti a malo se pravi da ne vidi a kad joj nesto i kaze ona se odmah popne na prozor i hoce da skoci. Jadan covek se uplasi i uvek joj sve oprosti. Pita mene jednog dana,pomozi mi komso bar savetom sta da radim,skocice stvarno, ostacu bez zene ...Vidim ja sekira se covek za svoju zenu,pati bre mnogo, hoce da presvisne i sta cu rekoh komsiji evo kako bih ja to...
kad se sledeci put bude popela na prozor ti potrci prema njoj i vikni "sad cu ja da te gurnem,nemoj ti da skaces"
Prodje nekoliko dana,zvoni mi neko na vratima,otvorim a ispred komsija sa flasom mucenice. Dodji kaze da te izljubim bio si u pravu, kad joj ja ono podviknuh,ona skoci sa stolice dole, gleda u mene, ne veruje pa me pita "jes' ti normalan". E, ta komsinica Gina radi u Opstini kao sef salterskim radnicima.........

Covek koji je u mladosti imao najcudniji nadimak "drzi ga nije platio"danas radi kao sef Poreske uprave.Nadimak je dobio ni kriv ni duzan. Jednoga dana proculo se da je milicija u nasem gradu otkrila javnu kucu. Ispostavice se da ju je tetka ovog coveka drzala u tajnosti dok slucajno neki korisnik tih usluga nije prepoznao u katalogu ponudjenih mu dama svoju zenu. Bi sta bi,neke pohapsise,posle nekog vremena se sve zaboravi osim njegovog nadimka koga je on nosio i nosi ga jos uvek a kako, to samo on zna.
Valjda zbog njegovog nadimka, koji je bas obecavao, coveka stavis na ovo vazno mesto pa sad ko sme ili misli da moze da izigra vlast neka proba.....

Koliko tamo ima zaposlenih a malo mesto pa se sve zna.........

Dnevnice moj znam da ne verujes mojoj prici jer ja sam lazov amater....profesionalci ne pisu oni obecavaju,brane...
vrabac
vrabac
Cafe Latte
Cafe Latte

Broj poruka : 8822
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Moj blog Empty Re: Moj blog

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu