Ćaskanje uz Kaficu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koliko smo mi iza sveta?

3 posters

Ići dole

Koliko smo mi iza sveta? Empty Koliko smo mi iza sveta?

Počalji od vrabac Pet Maj 15 2009, 13:16

Švedske zdravstvene vlasti su donijele odluku po kojoj abortus za koji je razlog pol deteta, više nije ilegalan te se ne sme zabraniti čak ako žena samo pol djeteta navede kao razlog abortusa.

U februaru je švedski list The Local izvestio kako je žena iz Eskilstuna na jugu Švedske počinila dva abortusa nakon što je saznala pol djeteta. Žena je već imala dve ćerke, te su doktori iz bolnice Malaren izrazili svoju zabrinutost i zatražili od Nacionalnog odbora za zdravlje da odredi kako postupati ubuduće kada se na njih vrši pritisak da istraže pol deteta, bez medicinskih razloga za to.

Odbor je odgovorio da se takve zahtjeve i abortuse ne može odbiti te da je nemoguće ženi iz bilo kojeg razloga zabraniti abortus do 8 tedan trudnoće, čak ako je pol djeteta razlog za abortus.
vrabac
vrabac
Cafe Latte
Cafe Latte

Broj poruka : 8822
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koliko smo mi iza sveta? Empty Re: Koliko smo mi iza sveta?

Počalji od dana* S Pet Maj 15 2009, 13:43

Sada ce neki mozda da me kamenuju, ali abortus mora da postoji kao jedna opcija zenama. A ne da joj tamo neki namecu izbor. Ne treba preterivati u tome iz zdravstvenih razloga, i treba maksimalno voditi racuna, ali ako zena ima dve cerke i zeli musko dete , pa ne moze ih sada neredjati deset pa dok ne ubode musko, treba imati uslova za svu tu decu, i ako su oni tako odlucili zasto neko drugi mora da im udara zabranu. Zreli su ljudi.
dana* S
dana* S
Medenjak
Medenjak

Broj poruka : 476
Godina : 47
Datum upisa : 21.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koliko smo mi iza sveta? Empty Re: Koliko smo mi iza sveta?

Počalji od vrabac Pet Maj 15 2009, 13:50

Ja te dano necu kamenovati u potpunosti podrzavam tvoj stav da je to izbor zene koja se odlucuje na abortus iz licnih razloga
vrabac
vrabac
Cafe Latte
Cafe Latte

Broj poruka : 8822
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koliko smo mi iza sveta? Empty Re: Koliko smo mi iza sveta?

Počalji od lepotica Uto Maj 19 2009, 12:21

Nisam dosla u tu situaciji ali ako bi ni sekunde ne bi razmisljala
lepotica
lepotica
Cokoladica
Cokoladica

Broj poruka : 92
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 28.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koliko smo mi iza sveta? Empty Re: Koliko smo mi iza sveta?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu