6 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

RUKOMET SP U HRVATSKOJ Empty RUKOMET SP U HRVATSKOJ

Počalji od zivcani Čet Jan 22 2009, 00:45

Rukometaši Srbije pobedili su Norvešku 27:26 (12:10), u četvrtom kolu D grupe na Svetskom prvenstvu u Hrvatskoj.

Ovom pobedom izabranici Jovice Cvetkovića ostali su u igri za plasman u drugi krug i borbu za medalje. Srbija u četvrtak od 16 i 15 igra protiv Saudijske Arabije u poslednjem meču grupe D. Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Marko Vujin sa devet golova.

Ekipa Srbije ovim trijumfom iskupila se za poraz od Brazila u prošlom kolu, i pokazala da ima kvalitet za drugi krug. Golmani Pejanović i Stanić su, uz sjajnog Marka Vujina najzaslužniji za veoma važnu pobedu naše selekcije.

Na drugoj strani blistali su iskusni Frank Loke sa 6 i Tomas Skoglund sa 5 golova.

BetaSrbija je vodila tokom većeg dela i uspela, zahvaljujući velikoj borbenosti i zalaganju, da kontroliše dešavanja na terenu.

Naš tim je, kao i protiv Danske, odlino otvorio utakmicu. Ćuruvija i Ilić su na startu postigli golove za 2:0, a u osmom minutu nakon pogotka Ratka Nikolića bilo je 5:1. U nastavku prvog dela Norvežani su u nekoliko navrata uspevali da se približe našoj selekciji na dva gola zaostatka, ali nijednom nisu izjednačili.

U 24. minutu posle gola Alena Toskića Srbija je ponovo došla do četiir gola viška (10:6), ali već dve minuta kasnije Norvežani su se sa dva vezana gola ponovo vratili. U samom finišu prvog dela isključen je Šešum, a Norveška je to iskoristila i prišla na samo minus jedan – 11:10. Ipak, u bukvalno poslednjoj sekundi prvog dela Marko Vujin je najavio sjajnu partiju golom za 12:10.

BetaU drugom poluvremenu Norvežani su uspeli da preokrenu i povedu, ali naš tim se nije predavao. Posle nekoliko sjajnih akcija Srbija je u 42. minutu došla do tri gola prednosti – 20:17. Naša selekcija je prednost sačuvala do samog kraja, ali su Norvežani u nekoliko situacija imali sjajnu priliku za izjednačenje.

Ključan detalj dogodio se 45 sekundi pre kraja kada je Stanić sjajnom odbranom ’skinuo’ pokušaj ’vikinga’ za 27:27. Na drugoj strani sudije su našem timu oduzele loptu zbog pasivnog napada, i Norveška je imala 11 sekundi da postigne gol za izjednačenje. Ipak, njihov napad bio je neuspešan i Srbija je došla do pobede koja je u slučaju trijumfa nad Saudijskom Arabijom u četvrtak vodi u drugi krug.

Ipak, loša vest za selektora Jovicu Cvetkovića je povreda Danijela Anđelkovića kome je pukao mišić lista.

Srbija - Norveška 27:26, Sedmerci: Srbija; 2 (1), Norveška 3 (1). Igrač više: Srbija 10, Norveška 4 minuta.

Srbija: Kojić, Ćuruvija 2, Šešum 1, Vujin 9, Vučković, Stojanović 3, Toskić 3, Stanić, Ilić 4 (1), Bojinović 2 (1), Pejanović 2 (1), Prodanović, Andjelković 1, Nikolić 3.
Norveška: Ege, Jensen, Drange, Loke 6, Bjornsen 3, Mirhol 2, Tvedsten 3, Mamelund 2, Ervik, Buhman 1, Kjeling 3, Medhus, Samdal 1, Skoglund 5.

LOV NA SRBE U ZADRU!
Gradonačelnik Zadra, zbog srpske trobojke, naredio da se uklone zastave svih zemalja učesnica. Hrvati prete linčom srpskim navijačima
arlekino
arlekino
Tiramisu
Tiramisu

Broj poruka : 540

Počalji od Gost Ned Jan 25 2009, 00:05

Ma bolesni Hrvati. Samo ne znam kako bi ih mi docekali ovde u Srbiji. Sta mislite da li bi bili tako ekstremni kao oni ili bi mi to mnogo gospodskije uradili

Gost
Gost

Počalji od vrabac Ned Jan 25 2009, 00:52

Kao i svakog,rasirenih ruku i jos bi navijali za njih. Mozda bi samo u fudbalu bilo problema.Preterase ga kao i svaki put i sto je interesantno sve se na tome i zavrsi, kazne ih sa par evrica ....citam kako su sredili i nekog makedonskog navijaca,zavrsio jadnik na neurohirurgiji,nek muje Bog u pomoci

Autor: Blic online | Foto:Reuters | 27.01.2009. - 16:55
Rukometna reprezentacija Srbije zabeležila je pobedu u poslednjem kolu druge faze Svetskog prvenstva nakon što je savladala reprezentaciju Makedonije sa 32:28 (15:16).

Naša reprezentacija je posle prve pobede u drugoj fazi obezbedila najmanje petu poziciju, mada bi u slučaju da Poljska i Norveška večeras odigraju nerešeno, naš tim mogao i do pozicije broj četiri.
Ukoliko Srbija završi na petom mestu za šta trenutno ima više izgleda, 29. januara igraće u Zagrebu meč za deveto mesto protiv petoplasiranog tima grupe I (trenutno Švedska). Situacija će, doduše, biti daleko jasnija posle kompletnog trećeg kola.