Ćaskanje uz Kaficu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kokoš Mara snijela sijamska jaja

Ići dole

Kokoš Mara snijela sijamska jaja Empty Kokoš Mara snijela sijamska jaja

Počalji od zvezdana Pon Mar 30 2009, 13:34

Poznato je da među pernatim domaćim životinjama ima i onih koji su na neki način neobične bilo po svojoj agresivnosti, inteligenciji ili su više prilagodljive ljudima.

Upravo takav primjer zabilježili smo u Vinjanima Donjim kod Imotskoga. U kokošinjcu Anđe i Mije Škeve među mnogobrojnim kokošima i pijetlovima je i kokoš Mara.

- Ime smo joj dali - veli Anđa Škeva - radi rime jer naša Mara čuda stvara.

I uvjerili smo se u to. Naime, već prije mjesec dana Anđa je u kokošinjcu opazila i neka čudna jaja. Bila su s izrazito svijetlozelenom korom, ali zdrava i uredna.

- Pokušala sam doznati koja kokoš nosi ta jaja pa sam ih na dan-dva odvojila, svaku u svoj dio kokošinjca. I gle čuda, sve kokoši nosile su bijela jaja s normalnom ljuskom, samo je Mara nosila zelena jaja, i to s poprilično čvrstom ljuskom. I normalno, navikla sam se na to.

No, u subotu je Mara opet iznenadila sve. U svome odvojenom gnijezdu, gdje ostale kokoši i ne smiju doći što zbog Marinih privilegija koje ima kod mene, ali i zbog svoje očite agresivnosti, jer često juri svoje prijateljice, pa i pijetlove po dvorištu, Mara je još u petak snijela malo bijelo jaje, da bi u subotu poslijepodne snijela dva jaja spojena u jedno - sva razdragana govori nam Anđa.

- Tko će Mari stati na kraj. Sve kokoši na stranu, Mara posebno. Nastavi li ovako, bojim se da će nas za par dana opet nečim iznenaditi. Da barem snese zlatno jaje - u šali će Anđin suprug Mijo. Kokoš Mara snijela sijamska jaja KOKOS_SKEVA-280309.1_thumb

Kokoš Mara snijela sijamska jaja ZELENA_JAJA-280309.1_thumb
zvezdana
zvezdana
Medenjak
Medenjak

Broj poruka : 224
Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu