Ćaskanje uz Kaficu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kafanska prica

Ići dole

Kafanska prica Empty Kafanska prica

Počalji od vrabac Sub Jan 08 2011, 13:33

Kafanska prica Lightning_animation

Po nekad zasednemo u Milutinovom kafancetu odmah tu uz zgradu. Popijemo po jedno pivce,pricamo o fudbalu ili ogovaramo komsiluk a ponekad i nesto proslavimo.
Kad si bez para Milutin udari recku,nije problem, uvek ce on da saceka. Taman kad smo poceli da ogovaramo komsiju Radenka sa treceg sprata kako ranom zorom kaci na konopac zenine gace da se suse na terasi u kafance upade Milanko sav usplahiren,uze stolicu od susednog stola i privuce je do nas.Uh,odahnu duboko,obrisa rukom celo,pogleda tajanstveno i onako bojazljivim tonom zapita: "ljudi ako za Boga znate pomagajte ako mozete" i onda nastavi svoju pricu. On zivi dve ulice dalje od nas,ima svoju kucicu, ali smo dobri prijatelji od ranije i povremeno se srecemo kod Milutina. Kaze Milanko da mu se oko kuce napatili pacovi. Sve je probao da ih unisti al' bez uspeha. Kupovao u poljoprivrednoj apoteci neke otrove,zvao ove za deratizaciju i nista. Plase mi se kaze zena i deca a da vam budem iskren i ja samo cekam dan kad jednom budem ustao sa WC solje da ce na mudima da mi visi pacov. Mi se smesjemo a njemu nije do smeha.
U jednom momentu sa susednog stola oglasi se cika Stole vunovlacar koji je cuo njegovu pricu. Nekad je drndao vunu a sad je u penziji a na radnji mu visi naptpis "sve za 95". Kaze on Milanku da je jednom davno cuo kako mogu pacovi da se istrebe pa ako ti mislis da to mozes isprobaj....

I poce on svoju pricu...uzmi kaze jedno dublje bure i postavi ga tako da pacov moze da se popne na njega. A onda izdelji jedan okrugli stap al' ga napravi da bude idealno okrugao i gladak pa ga stavi odozgo po sredini bureta. Pre nego sto ga postavis dobro ga namazi slaninom da postane klizav i na sredinu postavi parce slanine. Pacovi nece moci da odole slanini i krenuce klizavim stapom i tako ce upadati u bure.Bice dobro da ih bude bar pet sest komada.
Nemoj slucajno da ubijes ni jednog, ostavi ih u buretu. Posle nekog vremena kad postanu gladni pocece da jedu jedan drugog i to ce trajati sve dotle dok na kraju ne ostane samo jedan,najjaci, onaj koji je pojeo ostale. Tog najjaceg pusti,on se navikao na meso pacova i on ce da potamani ostale...........

Neverovatna prica,najezio sam se od nje i pomislih da neko taj isti eksperiment nije vrsio i nad ljudima. Ima nekih koji se hrane ljudskom mukom a ko zna mozda je takav eksperiment u toku ......
Srecem se ja sa Milankom svakodnevno ali ga nikada nisam zapitao da li je poslusao cika Stoleta,odlucio sam da ako on bude zeleo da mi isprica kraj da ga odmah prekinem,jeziva mi je pa ako je i o pacovima.
vrabac
vrabac
Cafe Latte
Cafe Latte

Broj poruka : 8822
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kafanska prica Empty Re: Kafanska prica

Počalji od vrabac Sub Jan 08 2011, 13:34

1.
gagili48 - 21.06.2009. 13:13
gagili48 (avatar)

Zaista jezivo tigre...
A što se tiče eksperimenta s ljudima, verujem da je u toku...možda je bolje da ne znamo sve detalje...

* Izveštaj o komentaru
* |
* Uredi komentar Uredi komentar
* |
* Odgovorite Odgovorite
2.
SibirskiTigar - 21.06.2009. 13:16
SibirskiTigar (avatar)

gagili - mnogo toga smo saznali tek kad se desilo

* Izveštaj o komentaru
* |
* Uredi komentar Uredi komentar
* |
* Odgovorite Odgovorite
3.
lejla.al.dbuni - 21.06.2009. 16:17
lejla.al.dbuni (avatar)

Ovakav metod unistenja jedne zivotinjske vrste moze da smisli samo pametnija zivotinjska vrsta.
U ovom slucaju takva inteligencija je ujedno i monstruozna misaona konstrukcija,koja je svakako rezultat bolesnog uma..
Strasno..sta drugo reci?!

* Izveštaj o komentaru
* |
* Uredi komentar Uredi komentar
* |
* Odgovorite Odgovorite
4.
Romanticus - 21.06.2009. 16:31
Romanticus (avatar)

svaka.cast..dobar metod...sada ce pobornici za prava pacova da uskliknu.. mrzim pacove...

* Izveštaj o komentaru
* |
* Uredi komentar Uredi komentar
* |
* Odgovorite Odgovorite
5.
lejla.al.dbuni - 21.06.2009. 16:48
lejla.al.dbuni (avatar)

Zaista moram da ti odgovorim na ovaj uzasan komentar,Romantikuse!
Ovo nije forumsko izjasnjavanje da li volimo ili ne volimo pacove. Osetio si se pozvanim da napises besmislen odgovor kao reakciju na tekst ciju poentu ne razumes.
Ovde se govori o surovom nacinu ubijanja jedne zivotinjske vrste i treba osuditi surovost uopste kao metod covecjeg delanja!
Veoma si me iznenadio ovim svojim stavom,obzirom na literarne tekstove koje pises..

* Izveštaj o komentaru
* |
* Uredi komentar Uredi komentar
* |
* Odgovorite Odgovorite
6.
SibirskiTigar - 21.06.2009. 17:19
SibirskiTigar (avatar)

Ja sam vec u tekstu napisao svoj stav a to je da osudjujem svako surovo ubijanje bilo koje zivotinjske vrste pa makar to bili i pacovi.Svakoj zivotinjskoj vrsti prevedenoj nasilno iz sekundarnog u primarni instikt prezivljavanja desice se isto.

*lejla - pridruzujem se tvojoj osudi surovosti

*Romanticus - mozda te nismo dobro razumeli

* Izveštaj o komentaru
* |
* Uredi komentar Uredi komentar
* |
* Odgovorite Odgovorite
7.
vilijem vilson - 21.06.2009. 20:22
vilijem vilson (avatar)

U srednjoškolskim danima tokom letnjeg raspusta Džeklondonisao sam na nekakvoj farmi, nosio džakove da zaradim za more. Zaprepašćen sam bio kada sam u jednom objektu u sanduku video gomilu pacova, osakaćeni, bez komada kože, mršavi, napola pojedeni. Objasnili su mi recept koji opisuješ... Majstore, opažaj i dalje i piši. Pozdrav.

* Izveštaj o komentaru
* |
* Uredi komentar Uredi komentar
* |
* Odgovorite Odgovorite
8.
SibirskiTigar - 21.06.2009. 20:52
SibirskiTigar (avatar)

vilijem vilson - surovo jeste ali se na kraju svodi na borbu radi produzenja vrste.

* Izveštaj o komentaru
* |
* Uredi komentar Uredi komentar
* |
* Odgovorite Odgovorite
9.
Romanticus - 21.06.2009. 21:15
Romanticus (avatar)

Ovako.Ne volim pacove.Protiv sam ubijanja zibvotinja iz zabave,i njihovog sakacenja.To je kao prvo.Kao drugo.Poenta jeste surovost prema zivotinjama,i ja sam protiv iste.Medjutim.Moram istaci neophodnost,deratizacije.Kao i dezinsekcije.Zarad normalnog funkcionisanja,gradova kao i drustva u celini.I na kraju krajeva iz higijenskih razloga.A da su oprenosioci raznih bolesti,jesu.I niko me ne moze ubediti u suprotno.Pitao bih vas da je recimo vasu novorodjenu bebu napao pacov,ili da ste ga nasli kraj kolevke.Kako bi ste tada reagovali?Da li biste pustili pacova da slobodno trckara,po sobi vaseg novorodjenog deteta ili biste ga se resili.To je bila poenta.I ponavljam jos jednom.Nisam za sakacenje zivotinja.
To je to.Toliko od mene.Ko hoce moze da sada tumaciti kako mu je zelja.
Sve najbolje.

Ažurirano 22.06.2009. u 10:10, autor: 137563
* Izveštaj o komentaru
* |
* Uredi komentar Uredi komentar
* |
* Odgovorite Odgovorite
10.
Cicoka - 21.06.2009. 21:15
Cicoka (avatar)

Sibirac duso,Pacovi su uvek eksperimentalna prethodnica u pokusima te stoga taj pokus je vec odavno u primeni *ljudskoj*-stavise i stalno se nadogradjuje sa jos zescim i krvolocnijim varijantama sto ljudski um normalni ne moze ni zamisliti ali zato monsruozni bolesnici mogu.
Te je tako i ta tvoja prica ove stvarnosti.

* Izveštaj o komentaru
* |
* Uredi komentar Uredi komentar
* |
* Odgovorite Odgovorite
11.
SibirskiTigar - 21.06.2009. 21:23
SibirskiTigar (avatar)

Romanticus - predpostavljao sam da ce mo se na kraju sloziti

* Izveštaj o komentaru
* |
* Uredi komentar Uredi komentar
* |
* Odgovorite Odgovorite
12.
SibirskiTigar - 21.06.2009. 21:26
SibirskiTigar (avatar)

Cicoka - Nazalost

* Izveštaj o komentaru
* |
* Uredi komentar Uredi komentar
* |
* Odgovorite Odgovorite
13.
kross - 21.06.2009. 21:58
kross (avatar)

* Izveštaj o komentaru
* |
* Uredi komentar Uredi komentar
* |
* Odgovorite Odgovorite
14.
kross - 21.06.2009. 21:58
kross (avatar)

ali mi se svidja slika munje....

* Izveštaj o komentaru
* |
* Uredi komentar Uredi komentar
* |
* Odgovorite Odgovorite
15.
REVELIN - 21.06.2009. 23:20
REVELIN (avatar)

Glodari su buducnost,i vrlo lako ce nadmudriti sisare,jer su lako prilagodljivi na sve sto covek protiv njih smisli.Mislim da je evolucija jos uvek neuhvatljiva za nas u svim njenim tajnama.Cini mi se da je istorija razvoja zivota na zemlji ,pokazala da se pojedine vrste u jednom trenutku uzdizu,a vec u drugom padaju.Tako ce biti i sa nama i sa njima......videcemo,

* Izveštaj o komentaru
* |
* Uredi komentar Uredi komentar
* |
* Odgovorite Odgovorite
16.
Bel á Ra da - 22.06.2009. 01:15
Bel á Ra da (avatar)

у овај The Short Story
дајем предност слављу и добром друштву и белом наравно; знам, ти волиш пивчугу! ствар укуса.
А што се тиче муда, не бринем - пишам ал не седам на шољу - онако стојећи.
Понекад погодим а понекад се и извиним.
А пацови? Нису тема за мене. Више ме брину они мањи бели..

Честитам !!

* Izveštaj o komentaru
* |
* Uredi komentar Uredi komentar
* |
* Odgovorite Odgovorite
17.
SibirskiTigar - 22.06.2009. 09:58
SibirskiTigar (avatar)

View Comment

Ovaj komentar obrisao/la je SibirskiTigar

* Izveštaj o komentaru
* |
* Uredi komentar Uredi komentar
18.
SibirskiTigar - 30.06.2009. 23:37
SibirskiTigar (avatar)

kross - posle kisne noci protkane munjama uvek sunce lepse zasija

* Izveštaj o komentaru
* |
* Uredi komentar Uredi komentar
* |
* Odgovorite Odgovorite
19.
SibirskiTigar - 30.06.2009. 23:38
SibirskiTigar (avatar)

Revelin - mislis li da je neizbezno da ce mo morati da istisnemo glodare iz njihovih podzemnih stanista i zaumemo ih mi



vrabac
vrabac
Cafe Latte
Cafe Latte

Broj poruka : 8822
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu