Ćaskanje uz Kaficu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Joksimović optužen

Ići dole

Joksimović optužen Empty Joksimović optužen

Počalji od milan Sub Apr 04 2009, 22:26

Joksimović optužen Sasazeljko
Ovoga puta poznatog kompozitora napao kolega Saša Popović.

Ne znamo zašto tek sada, ali direktor "Granda" Saša popović tvrdi da pesma "Miljacka" na prošlogodišnjem albumu Halida Bešlića neverovatno podseća na njegovu "Da je meni, eh da mi je" koju je komponovao za Miloša Bojanića. Ono što posebno čini zanimljivim ovaj slučaj je to da je potpisani kompozitor pesme, upravo osoba koja je više puta u javnosti optuživana za plagijat (ali nikada dokazano) - Željko Joksimović

- Rekao sam mu „ej, bre, čoveče, ovaj veliki kompozitor ti je uzeo pesmu" - kaže Bojanić za Press, i dodaje: - Naravno da je reč o plagijatu, a to je, verujem, jasno i samom Joksimoviću. Nedavno sam bio u jednom klubu, i kada je pevač krenuo da peva „Miljacku", ja sam uzeo mikrofon i otpevao drugi deo svoje pesme. Nema nikakve razlike.
- Nemam pojma koja je to pesma, nikada je nisam čuo - kaže Joksimović i dodaje: - Sve dosadašnje sporove na tu temu sam dobio, i na njima pristojno zaradio, pa me raduje mogućnost da ponovo na sudu uzmem neki dinar.

Sličnost deluje više nego očigledna "običnom slušaocu". Međutim, tako je delovalo i "Lane Moje", pa je Željko dokazao na sudu brojeći taktove, ili ko zna šta sve, da niko ne čuje dobro. Ostaje vam da sami procenite ko je u pravu, ali obavezno brojte taktove i ne pominjite reč na "p" da ne biste završili na sudu.

milan
milan
Tiramisu
Tiramisu

Broj poruka : 916
Godina : 40
Datum upisa : 28.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Joksimović optužen Empty Re: Joksimović optužen

Počalji od Gost Sub Apr 04 2009, 22:27

Rugao se lonac loncu a oba su...

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Joksimović optužen Empty Re: Joksimović optužen

Počalji od milan Sub Apr 04 2009, 22:29

Reklama
milan
milan
Tiramisu
Tiramisu

Broj poruka : 916
Godina : 40
Datum upisa : 28.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Joksimović optužen Empty Re: Joksimović optužen

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu