Ćaskanje uz Kaficu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Banane pomažu u borbi protiv lošeg raspoloženja i visokog pritiska

4 posters

Ići dole

Banane pomažu u borbi protiv lošeg raspoloženja i visokog pritiska Empty Banane pomažu u borbi protiv lošeg raspoloženja i visokog pritiska

Počalji od vrabac Čet Mar 12 2009, 12:46

Banane su prava mala skladišta energije, ali osim što nam pomažu da ostanemo u dobroj formi, mogu da nam pomognu i u prevladavanju ili sprečavanju znatnog broja bolesti.
Banane pomažu u borbi protiv lošeg raspoloženja i visokog pritiska Banane-x

Lek za živce
Banane sadrže visoke količine B vitamina koji pomaže smirivanju nervnog sistema.

Borac protiv stresa
Kalijum je vitalni mineral koji pomaže u normalizovanju otkucaja srca, šalje kiseonik u mozak i reguliše količinu vode u telu. Kada smo pod stresom, naš metabolizam se ubrzava i tako se smanjuje nivo kalijuma. Ravnotežu možemo da vratimo uz pomoć zalogaja bogatog kalijumom - banane.

Pomaže pri depresiji
Prema nedavnom istraživanju sprovedenom među ljudima koji pate od depresije, mnogi od njih osećali su se znatno bolje nakon što su pojeli bananu. Razlog tome je triptopan koji se nalazi u banani. Triptopan je vrsta belančevine koju telo pretvara u serotonin, poznat po tome da nas opušta i poboljšava nam raspoloženje.

Protiv visokog pritiska
Banana je izrazito bogata kalijumom, a sadrži malo soli, što ovo voće čini savršenim kod problema sa krvnim pritiskom.
vrabac
vrabac
Cafe Latte
Cafe Latte

Broj poruka : 8822
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Banane pomažu u borbi protiv lošeg raspoloženja i visokog pritiska Empty Re: Banane pomažu u borbi protiv lošeg raspoloženja i visokog pritiska

Počalji od dana* S Čet Mar 12 2009, 14:44

Onda bi ja trebala da pucam od zdravlja. Doduse imam dobar krvni pritisak, mozda bas zahvaljujuci bananama. Very Happy
dana* S
dana* S
Medenjak
Medenjak

Broj poruka : 476
Godina : 47
Datum upisa : 21.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Banane pomažu u borbi protiv lošeg raspoloženja i visokog pritiska Empty Re: Banane pomažu u borbi protiv lošeg raspoloženja i visokog pritiska

Počalji od beba Čet Mar 12 2009, 15:27

A ja ih nikad ne jedem,bas cu da probam
beba
beba
Tiramisu
Tiramisu

Broj poruka : 674
Godina : 33
Datum upisa : 21.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Banane pomažu u borbi protiv lošeg raspoloženja i visokog pritiska Empty Re: Banane pomažu u borbi protiv lošeg raspoloženja i visokog pritiska

Počalji od apolon Pet Mar 13 2009, 19:34

Ja rasturam banane a zivac sam veliki
apolon
apolon
Medenjak
Medenjak

Broj poruka : 400
Godina : 39
Datum upisa : 28.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Banane pomažu u borbi protiv lošeg raspoloženja i visokog pritiska Empty Re: Banane pomažu u borbi protiv lošeg raspoloženja i visokog pritiska

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu