4 posters

Nađa Higl Empty Nađa Higl

Počalji od gola Sub Avg 01 2009, 18:07

Nađa Higl Nadja
Srpska plivačica još uvek ne može da dođe sebi i poveruje da je osvojila zlato na Svetskom prvenstvu u Rimu!

Ni dan kasnije ne prestaje pomama za mladom Nađom Higl koja je na opšte iznenađenje osvojila svetsko prvenstvo u plivanju koje se održava u Rimu. Ona je u finalu trke na 200 metara ostavila za sobom Kanađanku Anamej Pirs i Austrijanku Mirnu Jukić. Nakon što je postala hit u Rimu, srpska plivačica je dala veliki broj intervjua svim svetskim medijima.

- Ovo je veliko iznenađenje za mnoge i ja sama sam veoma iznenađena. Tokom trke mi je u glavi bilo samo da dam sve od sebe i zaista nisam očekivala prvo mesto - rekla je Nađa. Stranim novinarima je posebno bilo zanimljivo i njeno lice, odnosno, to što ima pegice, pa su je upitali otkud to, s obzirom da je Srpkinja:
- Ne znam, pitajte mog tatu - rekla je mlada Pančevka.

Nađa Higl Nadja-v2
Za samo nekoliko dana život srpske plivačice Nađe Higl okrenuo se za 180 stepeni. Od senzacionalnog osvajanja zlatne medalje na Svetskom prvenstvu u plivanju, želje nesuđene balerine počele su da se ostvaruju.

Nova šampionka na 200 metara prsno biće nagrađena stanom u Pančevu, a najavljuje se i izgradnja olimpijskog bazena u rodnom gradu. Majka Snežana je pripremila tortu od malina, a otac Dragan je ispunio obećanje i na svojoj glavi istetovirao zlatni rezultat iz Rima (2.21,62).

Počalji od vrabac Ned Okt 18 2009, 14:08

Nađa Higl osvojla zlato na Svetskom kupu!

Nađa Higl Higl-v
Plivačica Srbije Nađa Higl osvojila je juče na Svetskom kupu u Durbanu u malim bazenima zlatnu medalju u disciplini 200 metara prsnim stilom, preplivavši ovu deonicu za 2:20,41 minuta.

Aktuelna svetska prvakinja u velikim bazenima nadmašila je u finalu drugoplasiranu Šveđanku Jolin Hostman za dve sekunde i 30 stotinki (2:22,71), a treće mesto zauzela je Nemica Karolina Runau koja je trku završila sa dve sekunde i 70 stotinki zaostatka (2:23,11) za srpskom plivačicom.
Higl je u petak zauzela peto mesto u finalu trke na 100 metara prsno.

Nađa Higl osvojila zlato na 200 metara prsno u Stokholmu

Srpska plivačica Nađa Higl osvojila je večeras zlatnu medalju u disciplini 200 metara prsno na Svetskom kupu u malim bazenima u Stokholmu i postavila novi državni rekord
Higlova je deonicu preplivala za dva minuta, 18 sekundi i 54 stotinki.
Srebrnu medalju osvojila je danska plivačica Moler-Rike Pedersen vremenom od 2:18.73, dok je bronza pripala japanskoj takmičarki Rie Kaneto sa 2:18.80.

Nađa Higl Jpeg

Plivačica iz Srbije Nađa Higl plasirala se danas u finale trke na 200 metara prsno na Evropskom prvenstvu u malim bazenima u Istanbulu, dok to nije pošlo za rukom Jovani Bogdanović
vrabac
vrabac
Cafe Latte
Cafe Latte

Počalji od vrabac Pon Dec 14 2009, 21:32

Nađa ponovo maše sa postolja!

Srpska plivačica na pobedničkom postolju na EP i Turskoj. Ovaj put, oko vrata okačila je srebro.