Vreme: Leče zavisnike lopatom i pesnicama!-VIDEO

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Vreme: Leče zavisnike lopatom i pesnicama!-VIDEO Empty Vreme: Leče zavisnike lopatom i pesnicama!-VIDEO

Počalji od vrabac taj Čet Maj 21 2009, 18:20

U Duhovno rehabilitacionom centru Crna Reka, čiji je upravnik protojerej Branislav Peranović, zavisnici se u sklopu "lečenja" prebijaju lopatom, pesnicama, nogama, piše nedeljnik "Vreme", na čijem se internet sajtu može videti snimak prebijanja štičenika Centra.

Pored toga što štićenike prebijaju lopatama, postavlja se pitanje imaju li medicina, psihijatrija i zakonodavstvo bilo kakav smisao ako lekove dozira Peranović, koji je studirao poljoprivredu, "medicinske sestre" su ovlašćeni batinaši, a čuvari pitbul terijeri i dobermani, navodi Vreme.

Duhovno rehabilitacioni centar Crna Reka nalazi se u blizini Novog Pazara, a zvanično je registrovan 2005. godine.

"Jedan od onih koji su prošli 'rehabilitaciju' kaže da su ga pri dolasku u centar pratili roditelji. Uz prijatnu priču ponudili su roditeljima ugovor u kojem stoji da ovisnik na lečenju pristaje na svaku vrstu tretmana, 'što uključuje lakše i malo teže batine'. Potom su potpisali papir u kojem stoji da je period lečenja šest meseci, po ceni od 350 evra mesečno", piše "Vreme".

"U dvorištu poređaju zavisnike u krug da gledaju kako tuku ´nevaljalog´. Biju motkama, lopatama, pesnicama, šipkama, kaiševima, čime stignu", tvrdi bivši štičenik Duhovno rehabilitacionog centra.

Pogledajte snimak (upozoravamo da je potresan!)

vrabac
vrabac
Cafe Latte
Cafe Latte

Broj poruka : 8772
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vreme: Leče zavisnike lopatom i pesnicama!-VIDEO Empty Re: Vreme: Leče zavisnike lopatom i pesnicama!-VIDEO

Počalji od Vila taj Pet Maj 22 2009, 01:54

u komšiluku znam par ljudi koji su bili gore...
sve priče su potresne i istinite, ali kod nas očigledno uvek treba neki snimak da bi se nešto dokazalo, a ovaj "iscelitelj" je i ranije na tv propovedao svoje "metode"...
(popravite link za snimak)
Vila
Vila
Medenjak
Medenjak

Broj poruka : 373
Godina : 42
Datum upisa : 14.02.2009

http://email - shumskaaa@gmail. com

Nazad na vrh Ići dole

Vreme: Leče zavisnike lopatom i pesnicama!-VIDEO Empty Re: Vreme: Leče zavisnike lopatom i pesnicama!-VIDEO

Počalji od Admin taj Pet Maj 22 2009, 09:46

Nema tu Vilo sta da se popravi to ne zavisi nista od nas ali postavicu isti snimak skinut sa drugog mesta

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 541
Datum upisa : 19.01.2009

https://uzkaficu.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Vreme: Leče zavisnike lopatom i pesnicama!-VIDEO Empty ''''Novinarov bijeg iz pakla droge''''

Počalji od vrabac taj Pet Maj 22 2009, 11:58

vrabac
vrabac
Cafe Latte
Cafe Latte

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vila taj Pet Maj 22 2009, 15:00

hvala što se sad snimak lepo vidi...
nešto sam sumnjičava da će se ovo sve "normalno" završiti...iskreno, jeste čitava javnost odjeknula (mediji) ali reakcija nekih, pogotovo onih koji pišu i odgovaraju onima koji su šokirani- mi uopšte nije jasna...
Vila
Vila
Medenjak
Medenjak

Nazad na vrh Ići dole

Vreme: Leče zavisnike lopatom i pesnicama!-VIDEO Empty ISPOVESTI NARKOMANA IZ CRNE REKE: HVALA BATINAMA!

Počalji od milan taj Sub Maj 23 2009, 11:03

Bivši narkoman koji se izlečio u Centru u Crnoj Reci kaže da nije ljut zbog batina koje je tamo dobio jer je tako uspeo da se „skine" sa droge.

- Crna Reka je meni bila poslednje utočište. Tamo odlaze najteži narkomani koji su pre toga tražili pomoć na raznim stranama. Batine dobijaju samo oni koji prekrše pravilo da u Centar ne sme da se unosi droga! I ja sam iz tog razloga nekoliko puta dobio batine, ali se danas ne ljutim zbog toga. Unošenje droge je prekršaj koji se tamo ne toleriše. Svi to znaju od samog početka, jer se po dolasku potpisuje ugovor u kome piše da štićenik pristaje na svaku vrstu tretmana, koji uključuje i batine. Nema ni govora o nekakvom maltretiranju, batinanju do smrti i slično. Pravila su jasna, ako uneseš drogu, slede ti batine i tačka - priča Dragan.

Moj komentar:
Pokusavam da pazljivo odpratim ovu zaista ruznu vest o tome sta se desava tim momcima koji se lece od zavisnosti. Pod broj jedan,ne opravdavam bilo koju vrstu nasilja nikada. Ali ono sto mi se namece posle sinocnog poligrafa i mucnog slusanja onog novinara "Vremena" koji je napisao tekst o batinjanju a koji je ocigledno isturen ispred neke nevladine organizacije i koji prvenstveno ima cilj da okleveta SPC neprestano pominjuci kako je dozvolu potpisao sam Amfilohije Radovic i kako se na pitanje novinara voditelja"da li treba ukinuti taj centar" suprotstavio tome pitajuci se a sta sa dvesta narkomana, da li ih treba pustiti na ulicu, odnosno suprotstavlja se zatvaranju tog centra ali se zalaze da bi se centar trebao predati nekome na upravljanje? Kome? Nevladinoj organizaciji koja ga je ocigledjo dobro platila da nacrni tog svestenika i SPC. Nameracio neko da bez para preuzme nesto sto je godinama neko drugi pravio. Na pitanje Jugoslava Cosica zasto se neko od dva ministra iz vlade a obojica su iz Novog Pazara ne pozabavi tim pitanjem on se stavio u njihovu zastitu pravdajuci se kako bi odmah bili napadnuti jer su druge veroispovesti. Ma nemoj Kalanovicu(ili Karanovicu) bilo bi im prvi put da neko ozeze recima po njima. Pa oni redovno pucaju jedan na drugoga tako da bi im ta vrsta napada bila nesto sto im se desava svakodnevno. Zao mi je tih momaka i njihovih porodica koje sam juce video u nekom TV prilogu na nekoj televiziji kako se stavljaju u zastitu svestenika a sta bi drugo kad im je to jos jedino i ostalo. Postavljam pitanje ko je ovde lud a ko se pravi lud? Od te muke poludeli su svi a ovaj novinarcic iz nevladine organizacije se pravi lud i opet za neku saku para. A ta zdravstvena komisija koja je otisla da izigrava vlast bolje bi bilo da napravi statisticke podatke koliko je izleceno ljudi u tom centru a koliko u Drajzerovoj pa da vidimo koja ima vise uspeha. Odmah tipujem na Crnu Reku jer znamo da je Drajzerova posle 15 casova buvljak za dilere.

KOMPLETAN TEKST - PITANJE KOJU ALTERNATIVU PREDLAZETE
milan
milan
Tiramisu
Tiramisu

Broj poruka : 916
Godina : 36
Datum upisa : 28.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sanja taj Sub Maj 23 2009, 12:46

Najbolje bi bilo da ovi sto moralisu a o narkomaniji znaju samo sa jednog klipa sa YouTube dovedu jednog zavisnika u svoju kucu na samo sedam dana pa da vidimo kakve ce komentare da imaju posle
sanja
sanja
Bombonica
Bombonica

Broj poruka : 31
Godina : 130
Datum upisa : 29.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od apolon taj Sub Maj 23 2009, 17:09

SPC: Zatvoriti centar Crna Reka
23. maj 2009. | 01:01 -> 15:33 | Izvor: B92, FoNet, Tanjug

Sinod je saopštio je da je sa zaprepašćenjem i žaljenjem primio vest o brutalnom nasilju koje se, u okrilju manastira Crna Reka primenjuje prema obolelima od bolesti zavisnosti.

“Prikazani snimci i javno priznanje raško-prizrenskog klirika nesumnjivi su dokaz nasilja, potpuno stranog jevanđelskom duhu i misiji Crkve i apsolutno neprihvatljivog” navodi se u saopštenju.

Sinod je pozvao vladiku Artemija da odmah i bez odlaganja raspusti nelegalni stacionar za lečenje bolesti zavisnosti, a da protiv svojih klirika koji su protagonisti nasilja pokrene crkveno-sudski postupak.

Roditelji uz centar u Crnoj Reci

"Od državnih institucija nismo dobili nikakvu pomoć ni podršku u rešavanju naše situacije koja može već koliko sutra da zakuca na vrata bilo kog doma", kaže se u saopštenju sa preko sto potpisa u kome se podseća da se u kampu Crna Reka trenutno oporavlja 210 štićenika

"Nas 210 porodica nismo bili u stanju da rešimo problem narkomanije ni uz pomoć referentnih zdravstvenih ustanova koje u našim slučajevima nisu dale nikakve rezultate"; ističu roditelji koji na ovaj način, kako pišu, podržavaju brigu ljudi iz Crne Reke koji su obezbedili sigurnost njihovoj deci, sklonili ih sa ulice i otrgnuli ih od sigurne propasti.

Ovim obraćanjem roditelji upozoravaju na posledice zatvaranja duhovno-rehabilitacionong centra, čime bi se 210 zavisnika našlo na ulici, a njihove porodice u potpunom očajanju i beznađu.

Inspekcija u centru Crna Reka

Ministarstvo zdravlja uputilo je inspekciju u Duhovno-rehabilitacioni centar Crna Reka kod Novog Pazara, kaže za B92 pomoćnica ministra zdravlja Ivana Mišić.

Inspekcija bi trebalo da utvrdi da li se u tom centru primenjuju neki elementi nadrilekarstva. Zaštitnik građana Saša Janković podneo je krivične prijave protiv devet rukovodilaca i zaposlenih u tom centru zbog fizičke torture štićenika.

Medenjak
Medenjak

Broj poruka : 400
Godina : 35

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od gola taj Sub Maj 23 2009, 17:17

Sad bi bilo humano da "Vreme",B92, zastitnik gradjana Sasa Jankovic preuzmu brigu za svih 210 sticenika iz Crne Reke ali ne da ih smestaju u Drajzerovu jer tamo je veca trgovina narkoticima nego na ulici a roditelji ce verovatno po starom bicaju ispred predsednistva u strajk gladju dok ih ne vrate

Medenjak
Medenjak

Broj poruka : 334
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vila taj Ned Maj 24 2009, 08:05

strašno je šta sve ljudi preživljavaju-bolesni ljudi u Srbiji....
isplivale su dve struje ako tako mogu reći-ljudi koji se zgražavaju batinama i ljudi koji, na žalost, znaju lično (kroz porodicu ili poznanike) svu težinu bolesti zavisnosti....
kod prvih me čudi blaga površnost (iako se jaaako trudim da ne generalizujem) a kod drugih me čudi...kako mogu bez obzira na sve šta su preživeli - da i dalje podržavaju sve to...

dobro je što je ovo (konačno ) puklo. sa jedne strane je početna želja o. Branislava da pomogne ljudima - bila ok - dok nije otišla u suludu krajnost...(jedno je opaliti šamar nekom ko je bezobrazan ili ugrožava druge) a drugo je polomiti mu vilicu jer je uzeo čašu rakije.....ako sanju zanima mogu i da nastavim: vezivati ljude lisicama, puštati ih da u prisustvu drugih odu na cigaretu i u wc, da ljude mlati sveštenikov (do juče) maloletni sin, itd....

država je crkvi sad dala prljavu ulogu koju je ona morala da uradi - da pozatvara centre...(ja sam lično protiv zatvaranja - neka se preimenuju, neka namera namena ostane ista npr. a promene se metodi, itd...)

nisam pesimista, ali ne verujem državi da će učiniti nešto pametno- da će otvoriti neku ustanovu za sve te silne ljude koji fakat nemaju gde da traže pomoć - tako da mi je bez veze da polemišem....

ovima kjima je teško jer lično žive sa nekim - mogu jedno da pitam...
a otkud znaju sa kim mi ostali živimo?! otkud znaju da bilo šta....ako nismo u fazonu da istresamo svoje utrobe, živote, dnevne sobe ili običaje, politička ili verska uverenja na netu......

drajzerova je prevazidjena pre dvadesetak godina - to valjda svaki upućeni malletnik zna u celoj zemlji....kakva crna prodaja tamo - meni je to ipak malo smešno....

vreme je da se ovi tzv. nadležni uhvate u koštac - a kako će - to oni sami najbolje znaju - -jer su plaćeni za to....
Vila
Vila
Medenjak
Medenjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od milan taj Ned Maj 24 2009, 09:59

@ Vila
U ovoj drzavi nadlezni nisu resili nista pa nece ni to Vilo. I iz ove tvoje price nazalost po prvi put od kad citam tvoje postove ne shvatam sta predlazes ti.
Osudjujem bilo koju vrstu sile prema bilo kome pa i narkomanima ali podrzavam bilo koju vrstu pomoci ako im to stvarno moze pomoci. Ovo sto se nekom navilo da skrene paznju na sebe(mislim na novinara) nije pomogao tim mladim unesrecenim ljudima.... nazalost kako se odvija shvatam da im je zabio noz u srce dublje nego sto je stvarno bio zaboden. I sta sada kad se taj centar zatvori? Gde sa tim ljudima od kojih su neki mogli i biti izleceni( kaze se da je u tom centru procenat izlecenih 60 - 65% a sto je vise nego u bilo kojoj evropskoj ustanovi te vrste).
Podrzavam odluku crkve da se to zatvori jer kako ispade oni su ti koji zlostavljaju jadne ljude a predlazem svima onima koji se trude da to osudjuju sednu i zajedno pomognu tim bolesnim ljudima na celu sa Vasicem iz "Vrmena" jer mi lici da je njegov potpis iza ovoga i Natase Kandic,B92 i svim ostalima koji misle da su tamo ljudi zlostavljani. Nije dovoljno misliti nego treba nesto i uciniti. I jos jedna stvar mi ostaje nerazjasnjena. Kako je "Vreme" doslo do ovoga snimka?...da li je to kupljeno od nekog neizlecenog narkomana u tom centru koji da bi doso do novih para za fiks to prodao njima?Pitam se ja?

Protojerej Peranović: Batinaši iz Crne Reke biće kažnjeni - PRESS

Protojerej Branislav Peranović, starešina rehabilitacionog centra Crna Reka, potvrdio je juče za Press da su zdravstveni inspektori Ministarstva zdravlja i predstavnici Ministarstva unutrašnjih poslova, posle kontrole u manastiru, sačinili zapisnik iz kojeg se vidi da nema govora ni o kakvom nadrilekarstvu, jer manastir nije zdravstvena ustanova, niti se bavi lečenjem, a sve lekove koje su pacijenti uzimali prepisali su im lekari

kompletan tekst

Родитељи наркомана подржавају батинање - Poltika

Нашу децу драстичније муче на улици, а наша деца туку нас. Тако сви страдамо, кажу родитељи окупљени у центру у Црној Реци

kompletan tekst
milan
milan
Tiramisu
Tiramisu

Broj poruka : 916
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vila taj Ned Maj 24 2009, 11:28

hej Milane - ja napisala gore kako nikako ne bih centre zatvarala - već bi ih nekako preimenovala i naravno - promenila metode...pošto mi je 3minuta nakon prvog posta bilo krivo - jer sam možda tvrdo zvučala, ohrabrio me tvoj mirni ton...
znači možemo sasvim ok polemisati...
o ovome nikako ne treba ćutati - jer se o centru zna već dugo - samo nikako stvari da krenu u nekom pravcu
Vila
Vila
Medenjak
Medenjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maki taj Ned Maj 24 2009, 11:34

Da se prikljucim i ja,krece ovo u pravcu ali po obicaju u pogresnom. Kad se umesaju nevladine organizacije i novinari koji pisu po nalogu dobijes ovo sto se trenutno desava a to je milicija i inspekcija ili drugim recima da se mi ogradimo da smo nesto preduzeli a ovim momcima kako vidim nece biti bolje vec gore jer ih je neko izbacio iz tog zivota koji su sami prihvatili,trenutno...
maki
maki
Cokoladica
Cokoladica

Broj poruka : 69
Datum upisa : 02.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vila taj Ned Maj 24 2009, 11:42

pazi sad: pitaš se kako je snimak stigao u javnost....a ja ću ti reći da me čudi kako se to ranije nije desilo....o batinama se sve i ranije znalo....mali procenat njih ih nije dobijao...jer grupe su velike i manipulacije razne - a mnoge od "porcija batina" se i snimaju...
skroz mi je glupo da o ovome pričam....poznajem oca B. od 200. godine (ili 99.god).
znam nekolicinu ljudi koji su imali različitih problema....i bili gore.
neki od njih jesu dobijali batine i to im je ok
a drugi nisu - pa im opet nije ok
raznih situacija ima....

nisam htela nigde nipta da komentarišem....ali ovde sve mislim - ima nas par - ne čita niko (ja ovo možda i naivno doživljavam kao neko svoje net-tajno mesto) možda i grešim

centre zatvarati ne treba. NIKAKO

treba dovesti stručnjake

otac B. je nekada govorio kako ni sam ne zna šta će i kako će - i mnoge je stvari rešavao u hodu (odjednom se sve proširilo, niko nije mogao znati da će biti navala)

ali mnooogo nas mu je jasno govorilo da je ok disciplina, ali da nije svestan kolio greši - jer rizikuje pobunu

od svega što je moglo da se desi - a moglo je svašta - ovo nekako ispade i najbezbolnije

dobro je što ima onih koji će braniti centre

dobro je što će moći da se čuju oni koji jesu za skidanje, ali koji možda nisu imali neku drugu varijantu (hajde probaj da zamislišp jednu zatvorsku atmosferu - znaš li koliko potkazivanja može biti? ja npr. mogu potkazati tebe kako zagovaraš druge da je loša atmosfera i da treba ići - i kad te neko "oda" - dobićeš batine, izgledati kao panda i opet ćeš kući u stari pakao - bez šanse za lečenjem, a možda si je imao - a neko te potkazao jer mu se nije svidjalo što si iz bgd (imašklanova koliko oćeš....)

skroz mi je glupo da sama ovako pišem....ako neko hoće nekako da moderira diskusiju, usmerava je i to - ja sam za

od nas skoro ništa ne zavisi - ali možemo konstruktivno razgovarati...
nadam se da bolje razaznaješ neke moje stavove sada...
ako ne, ja sam tu da pojasnim bilo šta šta treba
Vila
Vila
Medenjak
Medenjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vila taj Ned Maj 24 2009, 11:49

ja sam takodje sigurna da ovo jeste nekako tempirano sve (zbog toga kad se snimak pojavio)
ali ljudi nešto se moralo desiti....bilo bi strašno da je stradao neko iz očeve okoline (iako je sa jednog mesta već uklonio porodicu, ali kad - pre godinu i po - dotad je SVAKO, ali svako - mogao napasti petoro nevine dece)

pravednije bi bilo da država stvar reši, nego što potura sinodu

najgluplje bi bilo zatvoriti centre. PROTIV sam. ali sam za - modifikaciju metoda i načina na koji se provodi vreme tamo....

milane, (ne obraćam se samo tebi, izvini, ali videh jednu stvar na koju nisam odgovorila)

čitali smo svi kako je izlečivost 60posto.
nagadjanja...
bolesti zavisnosti imaju svoje recidive kao osnovnu opasnost da se bolest vrati - samim tim ako cenar postoji 6 godina na primer - mnogo veće vreme je potrebno da se ostvari taj uvid.....
Vila
Vila
Medenjak
Medenjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mara taj Ned Maj 24 2009, 12:04

U pravu si Vilo kad kazes da se bolest moze vratiti ali ja kao neko sa strane posmatram to vrlo racionalno. Neka se jednom zavisniku da sansa da bude neko vreme bez droge i nek razmislja pod drugacijim uslovima sta mu je ciniti dalje. Znaci ako je slobodan od droge neko vreme ima sansu a ako je ne iskoristi opet je svestan sta ga ocekuje ako krene istim putem.
Slazem se sa tobom i da je vreme da se o ovom problemu razgovara otvoreno ali ne prihvatam da ta prica potekne od karanovica koji probelm istice sa ciljem da se iza njega kriju druge namere plasirajuci to preko sifrovane televizije koja koliko se videlo odmah spustila ton,verovatno se plaseci da neko ne prebaci loptu u njeno dvoriste jer nisu vise bas mocni kao sto su bili,sve je manje onih koji im veruju. A ovako podici temperaturu pa onda okrenuti ledja nekorektno je bre prema svima a posebno prema tim momcima koji kakvi god da su u toj Crnoj Reki vide jedinu slamku spasa i oni i njihove napacene porodice.
mara
mara
Cokoladica
Cokoladica

Broj poruka : 51
Datum upisa : 02.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vila taj Ned Maj 24 2009, 12:05

znate li koga mi je jako žao?

ovog dečka koji je dobio batine - to se podrazumeva, ali tek koliko mi je žao ovog koji bije lopatom....

neki će likovati jer im je bio "krvnik"...ali šta će on sada - čist je x godina, radi gore - bije po nalogu...i šta sad? ko će da mu hrani dete?
Vila
Vila
Medenjak
Medenjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vila taj Ned Maj 24 2009, 12:08

pa ka koliko znam - šifrovana je pokušala da bude u toku i ima aktuelnog sagovornika....snimak je na sajtu objavio nedeljnik "vreme" i text onog prvoslava karanovića....

čitala sam sve, poligraf nisam gledala...
jel sam propustila nešto važno za diskusiju?
Vila
Vila
Medenjak
Medenjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vila taj Ned Maj 24 2009, 12:11

ej maro - pa i ja sam sa strane:)ne znam zašto bi mi manjkala racionalnost...
isto kao što ne znam što bi manjkala i nekome ko ima ili poznaje takve situacije (glupo mi da kažem slučajeve) blizu sebe....

svako može i da diskutuje i da ima mišljenje - valjda se oko toga svi slažemo....
to što poznajem ljude - ako niko nikad nije sreo narkomana - ja ću mu uručiti diplomu
Vila
Vila
Medenjak
Medenjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vila taj Ned Maj 24 2009, 12:16

pa pazi - i ja sama mislim da je glupo i senzacionalistički najstrašnije kako je snimak upotrebljen....

ali - pošto se i ranije znalo da batina ima - niko tome nije pridavao pažnje...a sada kad su videli ljudi 3 minute batina koje traju po sat vremena - ispade frka....još jedna od nevidjenih suludosti u celoj priči....(odgovor mari u vezi sa snimkom)
Vila
Vila
Medenjak
Medenjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vrabac taj Ned Maj 24 2009, 12:28

Ljudi moji svi u tom centru gube od momaka koji su tamo na lecenju,tih batinasa i samog svestenika koji je po meni ima plemenitu ideju ali koliko je to sto radi plemenito ne bih da komentarisem jer se moze o tome govoriti i sa gnusanjem ali i sa pravdnjem zavisi iz cije se to pozicije gleda. I meni kao sto neko rece smeta odakle je potekla ova vest i u kom trenutku i preko koga je plasirana. Mislim da je taj Karanovic jedno zlo. Gledao sam "Poligraf" o ovom dogadjaju ali mi nisu ni promakle "slucajne" reci tog novinarcica o "odsecenom prstu" u Novom Pazaru kao ni isticanje da su ministri druge veroispovesti i da se zbog toga ne mogu suociti sa ovim problemom kao ni pominjanje one nevladine aktivistkinje iz N.Pazara cije ime pocinje slovom M.(gledao sam je par puta al se ne secam imena).I posle tog razgovora se zapitam kakve veze imaju narkomani iz Crne Reke sa odsecenim prstom sindikalnog vodje ili pominjanje veroispovesti sa problemom droge niti nevladina aktivistkonja........??????
Alo ljudi u cemu je problem,pravi problem, nek mi neko objasni a ne da se sve zamagljuje i odmah sve iskrivi do krajnosti. Neko je pitao ko je ovde lud. Ma ovo je zemlja ludaka u kojoj nista ne moze da se resi normalno nego sve na neku buku i galamu poticano od nekih zlonamernih ljudi koji su rodjeni ne da ukazuju na probleme nego da ih zamucuju,bacaju u duboku vodu ne bi li se oni sto vise ovajdili.Eto ja to vidim tako i stvarno mi je zao tih momaka jer i u tim batinama oni vide jos neku sansu a sta ako im i to oduzmu.
Mnogi ce reci pa sami su poceli da se drogiraju ja kazem nije bas to tako,mnogo toga je ovih godina ostalo iza nas sto je mnogima zivot zavilo u crno i najmanje su krvi oni kojima se sve to desilo jer oni koji su to zagovnali danas su ...
vrabac
vrabac
Cafe Latte
Cafe Latte

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vila taj Ned Maj 24 2009, 12:56

od cele frke imaće vajde - dve kaste nedodirljivih:
prvi su političari (kojima je svaki narkoman sveta melem za nedržavni-državni budzet
i
dileri - (uvek hijerarhijski povezani tako da idu od onog uličnog do nekog političara)...

ne valja.

da li će se naći neko razuman sa one strane sistema - nadam se (neko u tim komisijama i čudima)

državi bi trebalo da odgovara što se neki entuzijasta iz crkve bavi problemom koji ona (država)neće sama das rešava - što joj je posao....
Vila
Vila
Medenjak
Medenjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vrabac taj Ned Maj 24 2009, 13:28

Kad Karanovi odgovori Jugoslavu Cosicu "pa necemo valjda dozvoliti da Ugljanin i Ljajic resavaju taj problem jer su muslimani" sta drugo da zakljucim nego necemo pustiti da se oni razracunavaju sa crkvom. To je samo jedan deo ove price draga moja Vilo,narkomani i video su samo iskorisceni da bi se podigla buka malo vise i videces kako ce to da se zavrsi po njih
vrabac
vrabac
Cafe Latte
Cafe Latte

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vila taj Ned Maj 24 2009, 14:12

ne znam zašto se to ne bi ticalo i Ljajića i bilo koga....ko god da je hteo neke političke poene - taj nije normalan...ja rekoh kako poligraf nisam gledala, ali nešto sam sve kontala kako je tu mogao reći samo neke eventualno svoje impresije, stavove...očigledno sam pogrešila, potražiću transkript emisije na njihovom sajtu....

kako god-očigledno sve što se dešavalo gore u kampu (mislim gore - iznad N.Pazara) kao takvo-nije se još dugo moglo gurati ispod tepiha -
Vila
Vila
Medenjak
Medenjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vrabac taj Ned Maj 24 2009, 18:04

Porodica pretučenog zavisnika podnosi prijave

Roditelji pretučenog D.P, bivšeg štićenika Duhovno-rehabilitacionog centra u Crnoj Reci, podneće krivične prijave protiv svih koji su tukli njihovog sina.
Dvadesettrogodišnji D.P. iz Zaječara, žrtva brutalnog prebijanja zabeleženog na video snimku koji je poslednjih dana uzburkao javnost, kaže da je od 2006. tri puta bio na lečenju u Crnoj Reci. Za to vreme je, kako navodi, dva puta dobio brutalne batine od takozvanih saradnika, bivših štićenika centra, ali i upravnika centra Branislava Peranovića. Njegovi roditelji su tretman D.P. u centru plaćali i do 300 evra mesečno.

Snimak koji se pojavio na Internetu načinjen je 16. maja 2007. odnosno prvog dana nakon što se D.P vratio u Crnu Reku. Na snimku se, kaže sada on, vidi samo deo batina koje je tog dana dobio....

kompletan tekst

Vladika Artemije: Rehabilitacioni centar ne pripada manastiru

"Sve miriše da je u pitanju montiran proces povezan sa slučajem Bajden - manastir Visoki Dečani", ocenio je vladika Artemije
vrabac
vrabac
Cafe Latte
Cafe Latte

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu