Ćaskanje uz Kaficu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kosarka.....

+12
gola
bart
sanja
beba
milutin
lepotica
arlekino
apolon
zivcani
milan
Krofnica
vrabac
16 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Kosarka..... Empty Kosarka.....

Počalji od vrabac Uto Jan 20 2009, 16:05

Evropska,domaca,NLB liga....
vrabac
vrabac
Cafe Latte
Cafe Latte

Broj poruka : 8822
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kosarka..... Empty Re: Kosarka.....

Počalji od Krofnica Uto Jan 20 2009, 19:38

Zlatne značke za Mariju Veger, Dražena Dalipagića i Dragana Kićanovića

Kosarka..... Kicanovic%20Veger%20Dalipagic%202008
U nedelju uveče, u punoj sali Beogradskog dramskog pozorišta, održana je Svečana akademija Košarkaškog saveza Srbije, čime je završena proslava 85 godina košarke u Srbiji i 60 godina KSS.

Marija Veger, Dražen Dalipagić i Dragan Kićanović nagrađeni su najvišim priznanjem KSS, „Zlatnom značkom“, za izuzetan doprinos košarci, majstorstvo u igri i afirmaciju naše košarke na međunarodnom planu.

Specijalna priznanja KSS za doprinos košarci dobili su nekadašnji reprezentativci Srđan Kalember (najstariji živi član državnog tima), Sofija Sonja Mladenović, Mirjana Petrović, osvajači prve medalje za reprezentaciju Jugoslavije na EP 1961 Nemanja Đurić, Slobodan Gordić i Radovan Bata Radović, kao i trener Borivoje Cenić.

Svečanosti su prisustvovale najistaknutije osobe iz sveta košarke, kao i dugogodišnji novinari, gradski i državni funkcioneri.
Tokom manifestacije prikazan je 17-minutni film o istoriji košarke u našoj zemlji, kao i trominutni filmovi o dobitnicima zlatnih znački.

„Velika mi je čast što sam se našla u ovakvom društvu, zajedno sa Kićom i Prajom. Hvala mojim drugaricama iz klupske i reprezentativne generacije bez kojih ne bih bila to što jesam. Čestitam i našem Savezu na jubileju“, rekla je Marija Veger.

“Mnogi treneri, saigrači, košarkaški funkcioneri mnogo su učinili za mene. Vratio sam im, koliko sam mogao, kao sportista i kao čovek. Ovo je sigurno velika nagrada. Hvala Košarkaškom savezu Srbije kao i svim ljudima koji su došli večeras. Ovo je veliko priznanje. Jednostavno, hvala", izjavio je Dragan Kićanović.

“Želim samo da kažem da mi je izuzetno lepo što se večeras nalazim u velikoj košarkaškoj familiji. Drago mi je što sam nagrađen u godini jubileja. Našoj košarci želim još puno godina uspeha“, rekao je Dražen Dalipagić.

Prisutnima su se takođe obratili predsednik Košarkaškog saveza Srbije Dragan Kapičić i počasni predsednik KSS Borislav Stanković.
Krofnica
Krofnica
Admin
Admin

Broj poruka : 798
Lokacija : Koordinatni sistem konfuzije
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kosarka..... Empty Re: Kosarka.....

Počalji od vrabac Uto Jan 20 2009, 23:28

dodjemi da zaplacem kad gledam ovo
vrabac
vrabac
Cafe Latte
Cafe Latte

Broj poruka : 8822
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kosarka..... Empty Re: Kosarka.....

Počalji od Krofnica Uto Jan 20 2009, 23:31

sto?
Krofnica
Krofnica
Admin
Admin

Broj poruka : 798
Lokacija : Koordinatni sistem konfuzije
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kosarka..... Empty Re: Kosarka.....

Počalji od vrabac Uto Jan 27 2009, 23:26

Polovičan uspeh predstavnika Srbije u Evrokupu
Zvezda ispustila "plus 16" protiv Pamese
Autor: Blic online | 27.01.2009. - 20:05
Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Pamese na svom terenu rezultatom 85:73 (16:21, 18:23, 24:18, 27:11) u prvom kolu grupe K druge faze Evrokupa.

U drugoj utakmici grupe Hemofarm je bio bolji od Azovmaša u produžetku - 84:74 (19:14, 15:15, 21:23, 15:18, 14:4). Najzaslužniji za uspeh Vrščana na svom terenu bili su Mačvan sa 24, Krstović sa 17 i Božović sa 14 poena, dok je u ekipi Azovmaša El Amin postigao 20, a Liščuk 18 poena. Narednu utakmicu Hemofarm igra kao gost 3. februara protiv španske Pamese
vrabac
vrabac
Cafe Latte
Cafe Latte

Broj poruka : 8822
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kosarka..... Empty Ćurković hoće dekretom da eliminiše Divca

Počalji od milan Ned Feb 01 2009, 15:40

Kosarka..... Divac-x

Mogućnost da statut Olimpijskog komiteta Srbije zaustavi legendarnog košarkaša Vlade Divca u nameri da 24. februara stane na čelo organizacije, ozbiljno je stavila pod sumnju njegove odredbe. Uslov da kandidat mora da ima desetogodišnji staž u sportskim organizacijama i da je prethodno već bio član OKS daje formalno prednost aktuelnom predsedniku Ivanu Ćurkoviću, čak i uprkos činjenici da je redovni sud proglasio njegov izbor nelegalnim.
milan
milan
Tiramisu
Tiramisu

Broj poruka : 916
Godina : 40
Datum upisa : 28.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kosarka..... Empty Re: Kosarka.....

Počalji od milan Ned Feb 01 2009, 15:49

Verovatno da svi imate stav o tome ko treba da bude na celu OK. Ono sto ja ne mogu da shvatim je zasto se oko ovog Divca uvek pletu neke intrige.
Kao igracu svaka mu cast ali kao nekom ko se bavi biznisom i poslovima oko sporta mogu samo da kazem "daleko ti lepa kuca bila". Secam se samo kako su muvali oko kupovine "Knjaza Milosa" i kad je ispred sebe isturio suprugu od koje mi i dan dans odzvanja u usima jedna rec koju su tada naucili da izgovori napamet "apsolutno". I jos samo kad cujem sa kojom slobodom kaze "bicu jednog dana predsednik" sve mi se okrene u glavi zato sto znam da je to moguce jer ovaj narod po pravilu uvek izabere pogresnog. Mislim da bi najpre trebao da nauci da se potpisuje i da nauci da izgovori viseod tri proste recenice...
milan
milan
Tiramisu
Tiramisu

Broj poruka : 916
Godina : 40
Datum upisa : 28.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kosarka..... Empty Re: Kosarka.....

Počalji od Krofnica Ned Feb 01 2009, 18:45

Pa moze on da prica koliko hoce, svako ima pravo da se kandiduje, pitanje je da li bi iko glasao za njega... a nemoj se cuditi njegovom americkom stilu davanja intervjua! to su ga u Americi naucili samo je brzo zaboravio da Srbija ne razmislja isto kao Amerika Very Happy:D:D:D
Krofnica
Krofnica
Admin
Admin

Broj poruka : 798
Lokacija : Koordinatni sistem konfuzije
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kosarka..... Empty Re: Kosarka.....

Počalji od vrabac Sre Feb 04 2009, 00:55

Hoce izgleda da doakaju ovom Curkovicu
vrabac
vrabac
Cafe Latte
Cafe Latte

Broj poruka : 8822
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kosarka..... Empty Re: Kosarka.....

Počalji od milan Čet Feb 05 2009, 01:16

Roknu ih veceras Partizan,steta sto nije bila malo veca razlika
milan
milan
Tiramisu
Tiramisu

Broj poruka : 916
Godina : 40
Datum upisa : 28.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kosarka..... Empty Re: Kosarka.....

Počalji od zivcani Sub Feb 07 2009, 21:22

ma to je curetovo deda mu ostavio kad umre nasledice vec neko sta su zapeli jos kojih 10 15 20 god sitno

zivcani
Bombonica
Bombonica

Broj poruka : 30
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kosarka..... Empty Re: Kosarka.....

Počalji od apolon Čet Feb 12 2009, 01:31

Velika pobeda Partizan i veceras. Jestre utakmica za infarkt al pobeda je pobeda
apolon
apolon
Medenjak
Medenjak

Broj poruka : 400
Godina : 39
Datum upisa : 28.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kosarka..... Empty Re: Kosarka.....

Počalji od Krofnica Čet Feb 12 2009, 07:35

pobedi se u zube ne gleda... Wink
Krofnica
Krofnica
Admin
Admin

Broj poruka : 798
Lokacija : Koordinatni sistem konfuzije
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kosarka..... Empty Re: Kosarka.....

Počalji od apolon Čet Feb 12 2009, 14:04

Unikaha je zaestok protivnik,mislim da je Partizan imao srece sto ih je nosila najbolja publika na svetu inace u uzvratnoj utakmici bice tu mnogo veca razlika u korist Unikahe
apolon
apolon
Medenjak
Medenjak

Broj poruka : 400
Godina : 39
Datum upisa : 28.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kosarka..... Empty Re: Kosarka.....

Počalji od milan Pet Feb 13 2009, 01:04

Evo sad su obojica na crti
milan
milan
Tiramisu
Tiramisu

Broj poruka : 916
Godina : 40
Datum upisa : 28.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kosarka..... Empty Re: Kosarka.....

Počalji od apolon Uto Feb 17 2009, 13:22

Press

Legenda srpskog sporta Vlade Divac uveren je da njegova kandidatura za predsednika OKS-a neće biti stopirana na Skupštini ove organizacije. Proslavljeni košarkaš smatra da ima podršku svih potrebnih struktura i da na izborima 24. februara niko neće pokušati da ga ruši.

Iako se Predsedništvo u načelu izjasnilo da on može da uđe u borbu za predsednika, ali je Skupštini ostavilo da donese konačnu odluku o tome, Divac smatra da se iza takve „dvosmislene" odluke ne krije nekakva zavera.
- Predsedništvo OKS-a i praktično sve ostale institucije ove organizacije nedvosmisleno su se izjasnili u korist moje kandidature. Zato, iskreno, ne očekujem da će na Skupštini bilo ko da poteže to pitanje. Uveren sam da će sve biti u redu i da ću dobiti priliku da se na izborima borim za mesto predsednika Olimpijskog komiteta Srbije - rekao je Divac u kratkoj izjavi za naš list.
apolon
apolon
Medenjak
Medenjak

Broj poruka : 400
Godina : 39
Datum upisa : 28.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kosarka..... Empty Re: Kosarka.....

Počalji od arlekino Sub Feb 21 2009, 13:08

SRPSKI kik-bokseri nemaju dilemu kome će dati podršku na glasanju za predsednika Olimpijskog komiteta Srbije, u utorak 24. februara. Predsednik KBSS Borislav Pelević je u izjavi za "Novosti" svaku dilemu ostavio po strani.
- Upravni odbor Kik boks saveza Srbije doneo je nedavno odluku da dodeli najviše priznanje predsedniku Olimpijskog komiteta Srbije gospodinu Ivanu Ćurkoviću. "Zlatni kik bokser" je otišao u prave ruke, jer cenimo sve ono što je gospodin Ćurković učinio za naš sport u proteklom periodu. Pa, čak i u vreme kada smo organizovali velika takmičenja u Beogradu - kaže Pelević.
Dakle, aktuelni predsednik ima siguran glas od kik boksera, ali Borislav Pelević još više pojašnjava svoj stav.
- Ministarstvo sporta Srbije i aktuelni ministar ostali su gluvi na sve naše pozive za pomoć. Sada su došli
izbori za prvog čoveka Olimpijskog komiteta Srbije i odjednom svi imaju ulogu lobista. Kik bokseri nemaju nijednu dilemu. Cenimo sve što je Vlade Divac uradio u karijeri i nemamo ništa protiv njega, ali je veliki as očigledno napravio nekoliko grešaka. Pre svega mislim na otvorenu podršku predsednika Srbije, što je praktično direktno mešanje politike u sport - dodaje Pelević.
Predsednik KBSS dodaje da savez ne zavisi ni politički, a ni finansijski ni od jednog kandidata.
- Samostalno smo radili od početka, a tako će biti i ubuduće. Iza odluke da podržimo gospodina Ćurkovića stoji 125 klubova i 10.500 srpskih kik boksera. Podsećam da je Srbija u ovom sportu vicešampion Evrope i treća na svetu, a uskoro očekujemo i prijem naše discipline u porodicu olimpijskih sportova - zaključio je Pelević.
arlekino
arlekino
Tiramisu
Tiramisu

Broj poruka : 540
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kosarka..... Empty Re: Kosarka.....

Počalji od vrabac Uto Feb 24 2009, 20:21

Iako nije ispunio uslove iz konkursa uspeo je da smucka i da postane predsednik OK. Nista oko ovog Divca ne moze da bude bez problema.Jos jedan polupismeni sa lovom se dokopao dobre pozicije
vrabac
vrabac
Cafe Latte
Cafe Latte

Broj poruka : 8822
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kosarka..... Empty Re: Kosarka.....

Počalji od vrabac Čet Feb 26 2009, 01:01

Svaka cast kako ih je veceras sredio Partizan
vrabac
vrabac
Cafe Latte
Cafe Latte

Broj poruka : 8822
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kosarka..... Empty Re: Kosarka.....

Počalji od vrabac Čet Mar 05 2009, 12:57

Goreće Arena!

Utakmica 5. kola Top 16 nema veliki takmičarski značaj, pošto su oba tima već obezbedila učešće u četvrtfinalu. Jedina dilema je ko će obezbediti lidersku poziciju u grupi i prednost domaćeg terena u eliminacionoj fazi. Partizanu je za to potrebno da priredi još jedno čudo, da savlada Obradovićev tim sa više od 18 poena razlike. Međutim, ako je neko Grcima ostao u neprijatnom sećanju, onda je to upravo srpski šampion, pošto ih je prošle sezone, baš na 100-godišnjicu kluba, izbacio iz daljeg takmičenja.
Kosarka..... 060260606060
vrabac
vrabac
Cafe Latte
Cafe Latte

Broj poruka : 8822
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kosarka..... Empty Re: Kosarka.....

Počalji od lepotica Pet Mar 06 2009, 01:46

Svaka cast Partizanu na pobedi
lepotica
lepotica
Cokoladica
Cokoladica

Broj poruka : 92
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 28.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kosarka..... Empty Re: Kosarka.....

Počalji od Krofnica Sub Mar 07 2009, 21:23

Duda "vraća" Ercega i Teodosića na teren

Selektoru srpskih košarkaša Dušanu Ivkoviću jako je važno šta se dešava u Atini. Tamo igra nekoliko momaka na koje je računao u kvalifikacijama za EP 2009 u Poljskoj, samim tim i na koje će računati kada igre počnu septembra ove godine.

Ali, nije baš sjajna situacija, najviše sa tandemom iz Olimpijakosa, Miloš Teodosić/Zoran Erceg, jer im trener Pirejaca Panajotis Janakis ne pruža željenu minutažu.

Možda i zbog toga, Duda je prethodnog vikenda boravio u prestonici Grčke, gde je gledao duel Panionios - Marusi.

U Atini, pored nekadašnjih igrača FMP Železnika, koji sada igraju za Olimpijakos, Srbija ima još dvojicu reprezentativaca: Dušana Kecmana iz Panatinaikosa i Branka Cvetkovića iz Panioniosa.

"Bilo je evidentno da neki od nosilaca igre naše reprezentacije u poslednje vreme manje igraju u Olimpijakosu. S obzirom na to da sam dugo radio u tom klubu i imam dobre odnose sa ljudima iz Olimpijakosa, osetio sam potrebu da odem i razgovaram sa njima. Susreti sa trenerom Janakisom, kao i Teodosićem i Ercegom, bili su kvalitetni. Izrazio sam želju da pomognem u svakom pogledu, prvenstveno savetima", rekao je Ivković za "Sportski žurnal".

Konkurencija u Olimpijakosu je surova. To je tim sa najvećim budžetom u Evropi, za koji igraju NBA zvezde. Tu su Džoš Čildres, Dženaro Pargo, zatim Teodoros Papalukas, Jotam Halperin, Lin Grir, Nikola Vujčić, Joanis Burusis, Panajotis Vasilopulos...

"Dogovorili smo se da pojačaju rad i sačekaju šansu. Janakis me je uverio da na njih računa kao na ključne za budućnost Olimpijakosa. Jasno je da bi za veći napredak trebalo više da igraju, kao što sam rekao šansa će im biti ukazana. Razgovarao sam i sa Kecmanom. Njemu je potpuno jasna uloga u timu, zadovoljan je radom i statusom", dodao je selektor "orlova".
Krofnica
Krofnica
Admin
Admin

Broj poruka : 798
Lokacija : Koordinatni sistem konfuzije
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kosarka..... Empty Re: Kosarka.....

Počalji od vrabac Sub Mar 07 2009, 21:36

Cujem da ce i Pedja Stojakovic mozda da zaigra na evropskom prvenstvu.Da se ja pitam ne bi mi ni prismrdeo u ni jednu kosarkasku halu gde igra nasa reprezentacija ni kao gledaoc
vrabac
vrabac
Cafe Latte
Cafe Latte

Broj poruka : 8822
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kosarka..... Empty Re: Kosarka.....

Počalji od Krofnica Sub Mar 07 2009, 21:41

pa sta ce on vise? ne igra on vise kao sto je nekada igrao...
Krofnica
Krofnica
Admin
Admin

Broj poruka : 798
Lokacija : Koordinatni sistem konfuzije
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kosarka..... Empty Re: Kosarka.....

Počalji od Gost Sub Mar 07 2009, 22:56

Ma on je pokazao svoj obraz i kolko voli Srbiju time sto je nemali broj puta odbio da zaigra za nasu reprezentaciju... Ja ga vise uopste ne smatram srpskim reprezentativcem...

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kosarka..... Empty Re: Kosarka.....

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu