Ćaskanje uz Kaficu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mirka ko te sada dirka

Ići dole

Mirka ko te sada dirka Empty Mirka ko te sada dirka

Počalji od vrabac Ned Jan 23 2011, 17:25

Mirka ko te sada dirka Tzcqh


Naslonjen na prozor uživam u lepoti nedeljnog jutra. Do mene dopiru stihovi Balaševićeve pesme "Mirka ko te sada dirka" i vraćaju me u vreme kada sam imao desetak godina. I ona se zvala Mirka i bila je prelepa,doduše njenih desetak godina više nije sprečilo ni mene a ni ostale da je svako veče čekamo ispred kuće sakriveni u krošnji oraha ispred njenog prozora isčekujući kada će započeti sa ritualom svlačenja.
Tada nisam razumeo zašto se krijem na tom orahu ali sam bio opčinjen njenom lepotom. Stariji su pominjali njene bujne grudi a ja sam se divio svemu što sam video...

Prelistavajući po netu naišao sam na veliku ponudu slika prozora i zapitao se zašto baš prozora?
Šta ljude pokreće da ih slikaju? Da li samo žele da zabeleže jedan trenutak ili ih vodi večita znatiželja da malo zavire kroz njega. Prozori kriju tajne, male i velike, lepe i ružne, ljubavne..

Koliko sam prozor govori o ljudima koji iza njega žive? Mnogo. Da li su otvoreni,zatvoreni,da li su blistavo čisti ili su im spuštene roletne ....da li na prozoru ima saksija sa cvećem ili neka rasčupana glavica viri željno isčekujući nekoga.
Kada sam tužan pogled mi odluta daleko kroz prozor sa molbom da mi se želja ispuni,opet kada sam veseo preko njega bih podelili radost sa celim svetom. Zato uvek držim otvoren prozor

A Mirka? Kao i mnoge lepe žene imala je mnogo ponuda za brak a ona se opredelila za najlošiju. Udala se za fudbalskog golmana koji je otišao u veliki fudbalski klub a nju trudnu ostavio da sačeka dok on tamo ne pronađe stan. Onda je dobio ponudu iz inostranstva i odselio se bez nje i tamo pronašao ženu svog života. A Mirka je živela sama i odgajala njihovog sina uvek lepa i ponosna. Posle osamnaest godina pojavio se golman i odveo sina na visoke škole...
Mirka ko te sada dirka
I pod prozor dolazi da virka...

Mirka ko te sada dirka O5q0av

Mirka ko te sada dirka Nd649j

Mirka ko te sada dirka 2uqjitw
vrabac
vrabac
Cafe Latte
Cafe Latte

Broj poruka : 8822
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu