Ćaskanje uz Kaficu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da li postoje duhovi,vestice,vampiri?

+12
mara
beba
milutin
lepotica
dana* S
DUDA
apolon
milan
arlekino
Krofnica
Ajrin
vrabac
16 posters

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Da li postoje duhovi,vestice,vampiri? Empty Da li postoje duhovi,vestice,vampiri?

Počalji od vrabac Ned Jan 25 2009, 19:31

Zeloim da cujem vase misljenje
vrabac
vrabac
Cafe Latte
Cafe Latte

Broj poruka : 8822
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li postoje duhovi,vestice,vampiri? Empty Re: Da li postoje duhovi,vestice,vampiri?

Počalji od Ajrin Sre Jan 28 2009, 23:19

ne znam ali onaj vampir iz Moonlight je mnogo dobar!! Smile
Ajrin
Ajrin
Medenjak
Medenjak

Broj poruka : 121
Godina : 46
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li postoje duhovi,vestice,vampiri? Empty Re: Da li postoje duhovi,vestice,vampiri?

Počalji od Krofnica Sre Jan 28 2009, 23:40

Moonlight?
Krofnica
Krofnica
Admin
Admin

Broj poruka : 798
Lokacija : Koordinatni sistem konfuzije
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li postoje duhovi,vestice,vampiri? Empty Re: Da li postoje duhovi,vestice,vampiri?

Počalji od arlekino Sre Jan 28 2009, 23:43

Jel vi znate da je Sava Savanovic prvi srpski vampir
arlekino
arlekino
Tiramisu
Tiramisu

Broj poruka : 540
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li postoje duhovi,vestice,vampiri? Empty Re: Da li postoje duhovi,vestice,vampiri?

Počalji od milan Čet Jan 29 2009, 13:08

Pokojni Sava Savanović, vodeničar iz Valjeva, koji je važio za prvog srpskog vampira i po kome je Milovan Glišić napisao horor pripovetku "Leptirica", moraće ovu "titulu", kao starijem, da prepusti Petru Blagojeviću iz Kisiljeva kod Velikog Gradišta. Naime, prema najnovijim podacima, Blagojević se povampirio još početkom 18. veka, a o tome svedoči tekst u berlinskim novinama "Volkiše cajtung", objavljen u Berlinu 23. avgusta 1725. godine, pod naslovom "Vampir von Kisilevo".

"Pored Blagojevića, još jedan poznati vampir u selu bila je i Ruža Vlajna, koja je dugo posle svoje smrti plašila meštane koji okasne, a prolaze usekom nedaleko od groblja. Razbijala im je zemljane sudove, koji bi nepažnjom ostajali preko noći u dvorištu i dozivala ih poimenično sa Dunava, po čijoj su je površini videli da hoda. Međutim, njenih potomaka više nema u selu, a meni nije poznato zbog čega je umrla i čime su joj "došli glave" da se više ne vampiri. Živela je na 100 metara od naše kuće i sećam se da je moj deda Jovan često spominjao, jer je celo selo zaziralo od nje", rekao je Jovan Marjanović iz Kisiljeva.
milan
milan
Tiramisu
Tiramisu

Broj poruka : 916
Godina : 40
Datum upisa : 28.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li postoje duhovi,vestice,vampiri? Empty Re: Da li postoje duhovi,vestice,vampiri?

Počalji od milan Čet Jan 29 2009, 13:12

Vodenica u kojoj je Sava Savanovic ubijao vodenicare

Da li postoje duhovi,vestice,vampiri? Savina_vodenica
milan
milan
Tiramisu
Tiramisu

Broj poruka : 916
Godina : 40
Datum upisa : 28.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li postoje duhovi,vestice,vampiri? Empty Re: Da li postoje duhovi,vestice,vampiri?

Počalji od milan Čet Jan 29 2009, 13:21

Inseti iz filma "leptirica" Ko ima slabo srce ne treba da gleda ni film a ni ove inserte


milan
milan
Tiramisu
Tiramisu

Broj poruka : 916
Godina : 40
Datum upisa : 28.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li postoje duhovi,vestice,vampiri? Empty Re: Da li postoje duhovi,vestice,vampiri?

Počalji od Ajrin Pet Feb 06 2009, 19:02

Jaoj secam es ovaj film. Bila sam mala mozda nekih 5 godina i bio je emitovan na tv. Nisam naravno smela da ga gledam, nego sam kradom ustala i gledala.... Nisam mogla da spavam dugo!!!Mozda zato ne volim horore??
Takvih prica ima mnogo u mom kraju (Pozarevac-Veliko Gradiste))
Mene je strah tih prica!!
Ajrin
Ajrin
Medenjak
Medenjak

Broj poruka : 121
Godina : 46
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li postoje duhovi,vestice,vampiri? Empty Re: Da li postoje duhovi,vestice,vampiri?

Počalji od milan Pet Feb 06 2009, 19:57

Ko bi sad smeo da prenoci u onoj vodenici?
milan
milan
Tiramisu
Tiramisu

Broj poruka : 916
Godina : 40
Datum upisa : 28.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li postoje duhovi,vestice,vampiri? Empty Re: Da li postoje duhovi,vestice,vampiri?

Počalji od Ajrin Sub Feb 07 2009, 00:37

ja nikako!!! Samo sa nekim jakim muskarcem i belim lukom!!
Ajrin
Ajrin
Medenjak
Medenjak

Broj poruka : 121
Godina : 46
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li postoje duhovi,vestice,vampiri? Empty Re: Da li postoje duhovi,vestice,vampiri?

Počalji od Gost Sub Feb 07 2009, 01:30

Leptirica je sjajan film i obavezno ga pogledajte.
P.S Pa i nije toliko strasan al ozbiljno...

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Da li postoje duhovi,vestice,vampiri? Empty Re: Da li postoje duhovi,vestice,vampiri?

Počalji od apolon Sub Feb 07 2009, 12:01

irena ::ja nikako!!! Samo sa nekim jakim muskarcem i belim lukom!!

Pored mene ti ne treba beli luk
apolon
apolon
Medenjak
Medenjak

Broj poruka : 400
Godina : 38
Datum upisa : 28.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li postoje duhovi,vestice,vampiri? Empty Re: Da li postoje duhovi,vestice,vampiri?

Počalji od Ajrin Sub Feb 07 2009, 14:01

Obecanje ludom radovanje! Pa kad me napadne, sta bi ti kao branio bi me!! HUaahahahha I dokazi da si snazan!

Wolf, morala bi da pogledam, to secanje mi ostalo tako da je mnogo strasno. Bas cu ovih dana da vidim da li mogu da downlodujem.
Ajrin
Ajrin
Medenjak
Medenjak

Broj poruka : 121
Godina : 46
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li postoje duhovi,vestice,vampiri? Empty Re: Da li postoje duhovi,vestice,vampiri?

Počalji od milan Sub Feb 07 2009, 19:46

Ne, on nosi beli luk oma dovoljno izgleda za oboje
milan
milan
Tiramisu
Tiramisu

Broj poruka : 916
Godina : 40
Datum upisa : 28.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li postoje duhovi,vestice,vampiri? Empty Re: Da li postoje duhovi,vestice,vampiri?

Počalji od Ajrin Sub Feb 07 2009, 20:48

Ne, on kaze da pored njega ne treba luk! Ili konzumira dovoljno beli luk da ne treba da ponese!! heheheh
Ajrin
Ajrin
Medenjak
Medenjak

Broj poruka : 121
Godina : 46
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li postoje duhovi,vestice,vampiri? Empty Re: Da li postoje duhovi,vestice,vampiri?

Počalji od milan Ned Feb 08 2009, 00:33

Ili mnogo konzumira beli luk ili je hrabar ko Svarceneger
milan
milan
Tiramisu
Tiramisu

Broj poruka : 916
Godina : 40
Datum upisa : 28.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li postoje duhovi,vestice,vampiri? Empty Re: Da li postoje duhovi,vestice,vampiri?

Počalji od apolon Čet Feb 12 2009, 14:10

Vlad Drakula

Da li postoje duhovi,vestice,vampiri? Drakula
apolon
apolon
Medenjak
Medenjak

Broj poruka : 400
Godina : 38
Datum upisa : 28.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li postoje duhovi,vestice,vampiri? Empty Re: Da li postoje duhovi,vestice,vampiri?

Počalji od apolon Pon Feb 16 2009, 14:28

Na ovoj temi treba da ima i ovoga:



Da li postoje duhovi,vestice,vampiri? Beli-luk
apolon
apolon
Medenjak
Medenjak

Broj poruka : 400
Godina : 38
Datum upisa : 28.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li postoje duhovi,vestice,vampiri? Empty Re: Da li postoje duhovi,vestice,vampiri?

Počalji od DUDA Čet Feb 19 2009, 15:03

Jedno znam sigurno: postoje savremene Drakule. To su oni ljudi koji, da bi ziveli, isisavaju iz tebe svu tvoju zivotnu energiju. Jedva sam se oslobodila jednog takvog. Evil or Very Mad

DUDA
Bombonica
Bombonica

Broj poruka : 29
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li postoje duhovi,vestice,vampiri? Empty Re: Da li postoje duhovi,vestice,vampiri?

Počalji od vrabac Čet Feb 19 2009, 15:35

Pa nisi nosila belil uk u dzepu. Ubuduce nigde bez belog luka
vrabac
vrabac
Cafe Latte
Cafe Latte

Broj poruka : 8822
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li postoje duhovi,vestice,vampiri? Empty Re: Da li postoje duhovi,vestice,vampiri?

Počalji od arlekino Sub Feb 21 2009, 13:56

arlekino
arlekino
Tiramisu
Tiramisu

Broj poruka : 540
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li postoje duhovi,vestice,vampiri? Empty Re: Da li postoje duhovi,vestice,vampiri?

Počalji od vrabac Pon Feb 23 2009, 19:52

Da li je neko prizivao duhove?
vrabac
vrabac
Cafe Latte
Cafe Latte

Broj poruka : 8822
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li postoje duhovi,vestice,vampiri? Empty Re: Da li postoje duhovi,vestice,vampiri?

Počalji od apolon Pet Feb 27 2009, 18:43

Bajanje:

"Da bi se oterao zao duh koji je usao u neku osobu,bajalica ima zapovedan ton da bi taj duh izaso iz te osobe I vrati se odakle je dosao.Npr.: “Hajde,nesretna nesretnice,nebom te I zemljom kumim, U morske sirine , U visoke visine, U duboke dubine, Gde pevac ne peva, Gde krava ne rice, Gde ovca ne bleji, Gde koza ne beci, Gde pas ne laje, Gde dete ne placa. Hajd’ u kam,u goru,u vodu,tu ti mesto nije.”
apolon
apolon
Medenjak
Medenjak

Broj poruka : 400
Godina : 38
Datum upisa : 28.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li postoje duhovi,vestice,vampiri? Empty Re: Da li postoje duhovi,vestice,vampiri?

Počalji od dana* S Pon Mar 02 2009, 15:48

vrabac ::Da li je neko prizivao duhove?
E ja sam za to cula negde u srednjoj skoli, ali moja sestra je pocela aktivno time da se bavi. Devojke su tako poverovale u to da ona stvarno priziva duhove Very Happy Very Happy Very Happy pa su se navukle zivkale je da dodje kod njih da im odradi neku seansu Very Happy Very Happy Very Happy evo i sad se smejem. Ali znate sta je fora sto , to sto je ona devojke koje nije bas podnosila ocrnila.....posto su pitanje bila tipa sta sam bila u proslom zivotu, da li su da se smuvam sa ovim tipom itd. Sad ako su joj bile simpaticne dobro su prolazile a ako nisu onda su bile zabe, robinje ( u pr.zivotu)a ona zamislite uvek princeza ili robovlasnik Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy koje curke.
dana* S
dana* S
Medenjak
Medenjak

Broj poruka : 476
Godina : 47
Datum upisa : 21.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li postoje duhovi,vestice,vampiri? Empty Re: Da li postoje duhovi,vestice,vampiri?

Počalji od lepotica Uto Mar 03 2009, 18:57

Ima neke moje drugarice koje kazu da redovno prizivaju duhove mada mene to nista ne cudi jer one stvarno lice na vestice. Zvale i mene ali nema sanse jos treba i to nocu da sanjam
lepotica
lepotica
Cokoladica
Cokoladica

Broj poruka : 92
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 28.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li postoje duhovi,vestice,vampiri? Empty Re: Da li postoje duhovi,vestice,vampiri?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu