Ćaskanje uz Kaficu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno?

+9
gedza
gola
bart
Vila
arlekino
milan
Lindja
milutin
Krofnica
13 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno? Empty Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno?

Počalji od Krofnica Sre Apr 22 2009, 00:28

Interesuje me vase misljenje... da li smatrate da se brak odlaze kad se dvoje usele da zive zajedno a prethodno nisu obavili sam cin vencanja. Ja imam dosta ljudi u okruzenju koji se odlucuju na zajednicu bez braka... svi kazu to je sledeci korak, a vecina ih to jos nije obavila... i rese se na potpisivanje "ugovora" ili ti bracnu ceremoniju, najcesce onda kad devojka zatrudni... u suprotnom nastavljaju samo da zive zajedno Smile
Krofnica
Krofnica
Admin
Admin

Broj poruka : 798
Lokacija : Koordinatni sistem konfuzije
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno? Empty Re: Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno?

Počalji od milutin Sre Apr 22 2009, 00:41

Kod mene prvo opstina pa zajednicki zivot jer posle nema od toga nista.Danas,sutra i posle vise nije vazno i onda kad pukne kao ni da nisi ziveo sa nekim
milutin
milutin
Tiramisu
Tiramisu

Broj poruka : 646
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno? Empty Re: Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno?

Počalji od Krofnica Sre Apr 22 2009, 00:42

E bas tako... i meni se cini da je to danas, sutra.... a opet sa druge strane... ovo mu dodje ko neka audicija Very Happy:D:D
Krofnica
Krofnica
Admin
Admin

Broj poruka : 798
Lokacija : Koordinatni sistem konfuzije
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno? Empty Re: Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno?

Počalji od milutin Sre Apr 22 2009, 00:54

to mu dodje kao brak na probu,nisam za to...ili pekmez ili g.... pa kakva ti sreca zasija
milutin
milutin
Tiramisu
Tiramisu

Broj poruka : 646
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno? Empty Re: Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno?

Počalji od Krofnica Sre Apr 22 2009, 00:56

eeeee a znas kako kazu... brak ti je ko bure puno govana a na vrhu med... u pocetku jedes med, a kad pojedes sav med onda ti ostaje samo jedno Very Happy:D:D:D ... e sad, ja ne znam... ljudi pricaju Very Happy:D:D
Krofnica
Krofnica
Admin
Admin

Broj poruka : 798
Lokacija : Koordinatni sistem konfuzije
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno? Empty Re: Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno?

Počalji od milutin Sre Apr 22 2009, 00:59

ma ljudi kenjaju ne veruj svakom
milutin
milutin
Tiramisu
Tiramisu

Broj poruka : 646
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno? Empty Re: Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno?

Počalji od Krofnica Sre Apr 22 2009, 01:00

milutin ::ma ljudi kenjaju ne veruj svakom
ti to iz iskustva?
Krofnica
Krofnica
Admin
Admin

Broj poruka : 798
Lokacija : Koordinatni sistem konfuzije
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno? Empty Re: Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno?

Počalji od Lindja Sre Apr 22 2009, 01:04

Brak je fin ako su oboje za to..... ali brak ne resava sve probleme i prepreke u zivotu! Ja smatram da je ok imati zajednicki zivot bez braka......sta bi taj brak vise doprineo?
Sta bi imao vise ili bolje u braku nego u zajednicki zivot bez braka?

Brak/svadba dodje vise kao neki sibolican dogodjaj ili neko simolicno obelezavanje.....ali stime nisi resio i zavrsio stvar!?!
Zasto bi vise voleo i cenio naprimer svoju partnerku u braku a ne u zajedickom zivotu.
Sta......ti mislis: A ozenio sam se ....sad je sve reseno i netrebam vise da se trudim? E pa mogu da ti kazem da nije tako.......
Lindja
Lindja
Medenjak
Medenjak

Broj poruka : 116
Lokacija : The HAGUE
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno? Empty Re: Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno?

Počalji od Lindja Sre Apr 22 2009, 01:05

Ej.....pocela sam vec da gutam slova....mislim da mi je vreme za spavanje!!!
Lindja
Lindja
Medenjak
Medenjak

Broj poruka : 116
Lokacija : The HAGUE
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno? Empty Re: Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno?

Počalji od Krofnica Sre Apr 22 2009, 01:05

@Lindja

to je sve ok... nego poenta teme je da li se brak odlaze u tom slucaju... bas zato sto se smatra da nije sve u braku...
Krofnica
Krofnica
Admin
Admin

Broj poruka : 798
Lokacija : Koordinatni sistem konfuzije
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno? Empty Re: Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno?

Počalji od Krofnica Sre Apr 22 2009, 01:06

Lindja ::Ej.....pocela sam vec da gutam slova....mislim da mi je vreme za spavanje!!!

slova, padeze... ko to uopste primeti Rolling Eyes Very Happy Very Happy
Krofnica
Krofnica
Admin
Admin

Broj poruka : 798
Lokacija : Koordinatni sistem konfuzije
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno? Empty Re: Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno?

Počalji od milutin Sre Apr 22 2009, 01:07

normalno da se odlaze,uopste to nema karakteristike pravog braka jer nema ni obaveza,mislim pravih obaveza
milutin
milutin
Tiramisu
Tiramisu

Broj poruka : 646
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno? Empty Re: Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno?

Počalji od Krofnica Sre Apr 22 2009, 01:08

kako mislis nema pravih obaveza? sta su to prave obaveze braka?
Krofnica
Krofnica
Admin
Admin

Broj poruka : 798
Lokacija : Koordinatni sistem konfuzije
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno? Empty Brak da ili ne

Počalji od Lindja Sre Apr 22 2009, 16:36

Krofnica ::@Lindja

to je sve ok... nego poenta teme je da li se brak odlaze u tom slucaju... bas zato sto se smatra da nije sve u braku...

Ja mislim da nije rec o odlaganju. Onaj ko stvarno zeli brak, ta osoba nece prvo ziveti sa nekim (kao Milutin) vec ce odmah stupiti u brak.
Onaj ko resi da zivi zajedno sa nekim, nije jos siguran dali uopste zeli brak.....neki parovi brak i uopste ne zele pa i ne dodje do braka ali nastave da zive zajednicki zivot. Neki zive nekoliko godina zajedno, kao na primer moja sestra i zet, pa bi svadbu napravili samo radi reda i zbog drugih i smatram da to isto nije ok. Znaci drugima cinis zadovoljstvo jer ti 'drugi' nemogu da prihvate taj pojam 'ziveti zajedno bez braka' a ne cinis ga iz pravih razloga.
Smatram da trebas stupiti u brak ako to obe osobe stvarno zele i ako to njima stvarno nesto znaci i ako smatraju da su spremni na to.
Znaci ja licno mislim da se ne odlaze brak kada zivis zajednicki zivot, jer brak i zajednicki zivot su slicni samo sto kod zajednicki zivot nema ceremonijalno obelazavanje kao sto je svadba a kod braka ima. To znaci da su brak i zajednicki zivot u mojim ocima na istoj skali.
Lindja
Lindja
Medenjak
Medenjak

Broj poruka : 116
Lokacija : The HAGUE
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno? Empty Slazem se sa Krofnicu

Počalji od Lindja Sre Apr 22 2009, 16:43

milutin ::normalno da se odlaze,uopste to nema karakteristike pravog braka jer nema ni obaveza,mislim pravih obaveza

Kako to mislis Milutine da nemas prave obaveze?
Jedina razlika izmedju zajednicki zivot i brak su da se brak obelezava svadbom a zajednicki zivot ne. Sto se tice podpisivanja papira, i u zajednicki zivot mozes da potpises kao 'neki ugovor' kod notara sto je isto vazeci kao sto je papir koj potpises kod maticara kada stupis u brak.
A pored toga ista se pravila vaze kao i u braku: postovanje, ljubav, razumevanje, strast i seks (to su Milutini favoriti), slaganje, iskrenost, vernost itd.
Hoces da kazes da kada potpise papir kod maticara da te to TO i da je to neka garancija da neces da svrljas sa strane? A kada zivis zajednicki zivot i ne potpises nista da ti to odobrava da svrljas sa strane???
Ako tako mislis, tada stvarno mislim da imas nekih etickih i moralnih problema Wink
Lindja
Lindja
Medenjak
Medenjak

Broj poruka : 116
Lokacija : The HAGUE
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno? Empty Re: Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno?

Počalji od milutin Sre Apr 22 2009, 20:56

Ako tako mislis, tada stvarno mislim da imas nekih etickih i moralnih problema

Ti mi pravis psiholoski profil. Il si pandur il mnogo gledas te filmove. Sto se mene tice samo ti udji u vezu bez braka pa kad budes pocela jednog dana da sama depiliras svoje dupe cupajuci dlaku po dlaku onda cu te pitam ko je bio u pravu i koji su to problemi eticki ili moralni?
milutin
milutin
Tiramisu
Tiramisu

Broj poruka : 646
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno? Empty Re: Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno?

Počalji od Lindja Sre Apr 22 2009, 21:00

Hahahhaaa.......a bre Milutine mnogo si bre zapeo za to tvoje dupe Laughing mora da mu nesto fali hahahaa Laughing
.....i nikako da se vec resis tih dlaka ....moracu Krofnicu sto pre da pokrenem da ti sredi to tvoje dupence i da i izdepilira te dlake vec jednom.....pa da ti lakne malo!!!
Tada ce pa trebamo da nadjemo drugu temu o cemu ce da pricamo Laughing Laughing
Lindja
Lindja
Medenjak
Medenjak

Broj poruka : 116
Lokacija : The HAGUE
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno? Empty Re: Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno?

Počalji od milan Sub Maj 09 2009, 11:08

Da li to stvarno moze da funkcionise normalno kada se zna da svakog trenutka jedno moze da izadje bez zdravo i bez reci objasnjenja
milan
milan
Tiramisu
Tiramisu

Broj poruka : 916
Godina : 40
Datum upisa : 28.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno? Empty Re: Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno?

Počalji od Krofnica Pon Maj 11 2009, 08:27

pa i u braku moze da izadje bez reci objasnjenja... i ne treba mnogo da objasnjava ni pri razvodu...
Krofnica
Krofnica
Admin
Admin

Broj poruka : 798
Lokacija : Koordinatni sistem konfuzije
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno? Empty Re: Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno?

Počalji od arlekino Pon Maj 11 2009, 22:44

Krofnica ::pa i u braku moze da izadje bez reci objasnjenja... i ne treba mnogo da objasnjava ni pri razvodu...

sto manje reci laksi razlaz, kad ne ide ne ide svako na svoju stranu bez objasnjavanja jer kad se pogaca prelomi ne moze vise da bude celina nikad
arlekino
arlekino
Tiramisu
Tiramisu

Broj poruka : 540
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno? Empty Re: Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno?

Počalji od Vila Pon Maj 11 2009, 22:46

za ovakve stvari u životu - nema garancije.
mogu da mislim ja šta hoću, ali stalno me sam život demantuje, primerima iz okoline.
da me neko ovo isto pitao pre neku godinu, kao iz topa bih odgovorila slično popt Milutina.
ali danas kažem - ma sve je to isto ranje, i opet važi ono pravilo kao ako padneš (ne daj bože) u rijamu.
ćuti, ne priznaj i NIKAD NIŠTA NE POTPISUJ
znam nevidjen primer- oboje tridesetih godina, malo se znali, brzo stupili u brak (opština, ccrkva). kad je došlo dete, sve je puklo. on se skriva iza svojih i on sad nju još nevidjeno zeza za dete...užas i tuga
sve u svemu, da ona ništa nije potpisala, sad bi bila slobodna kao ptica a ne jedno namučeno stvorenje
ja na ovu temu samo crnjake imam
a mam i tat mi imali skroz skladan brak, znači iz primera i onog stečenog u životu - nemam nikakav otpor prema toj vrsti zajednice!
ali iskustva drugih - ponekad brate bolna, puno
Vila
Vila
Medenjak
Medenjak

Broj poruka : 373
Godina : 45
Lokacija : blok
Datum upisa : 14.02.2009

http://email - shumskaaa@gmail. com

Nazad na vrh Ići dole

Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno? Empty Re: Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno?

Počalji od bart Sre Maj 13 2009, 17:14

Ja necu da se zenim
bart
bart
Medenjak
Medenjak

Broj poruka : 205
Godina : 46
Datum upisa : 18.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno? Empty Re: Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno?

Počalji od gola Čet Maj 14 2009, 10:42

Vidim da ovde ima onih koji su okusilu tu vrstu suzivota i nemam razloga da sumnjam u to. U ovom trenutku razmisljam da ne bih u takav odnos dok ne odemo do maticara a sta ce se stvarno desiti videce se i cuce se......nikad ne reci nikad
gola
gola
Medenjak
Medenjak

Broj poruka : 334
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno? Empty Re: Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno?

Počalji od arlekino Čet Maj 14 2009, 16:41

@gola

treba probati , mozda bude dugo i slatko
arlekino
arlekino
Tiramisu
Tiramisu

Broj poruka : 540
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno? Empty Re: Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno?

Počalji od milutin Sre Maj 20 2009, 11:18

arlekino ::@gola

treba probati , mozda bude dugo i slatko

A jesi li ti probala pa to govoris iz licnog iskustva?
milutin
milutin
Tiramisu
Tiramisu

Broj poruka : 646
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno? Empty Re: Da li se brak odlaze kad se uselite zajedno?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu