Ćaskanje uz Kaficu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prva bračna noć

Ići dole

Prva bračna noć Empty Prva bračna noć

Počalji od vrabac Čet Jan 20 2011, 02:02

Prva bračna noć 1234437590jenniferanist



Dođe i dan svadbe. Okupiše se gosti da obavimo sve onako što bi rekli po zaknu i običaju. A kakva bi to svadba bila da nisam "kupio" devojku. Jesam bogami i to je plaćao dukatima. Istina bio je to dogovor da rodbina i prijatelji vide da devojka vredi suvog zlata a posle su oni to meni vratili,što jes,jes. I jabuku smo skidali i devojka bacila sito koje ostade na krovu i nakonče uzimala,supu nismo jeli da nam deca ne budu slinava... više se i ne sećam šta sve nismo radili. Gosti su bili veseli,pevali, igrali,krkalo se i pilo se...

Kako se približava veče tetke,ujne,strine počeše da se sašaptavaju i smijulje. Jasno meni, čekaju one da nas pošalju u nameštenu sobu za nas dvoje. More uzvrtela se mlada a i ja jedva čekam al' nikako da se izvučemo,stalno neko odlazi, neko dolazi pa dok se ne islikasmo i izljubismo sa velikom rodbinom pa onda da mlada otpleše samo još jednu pa opet samo još jednu igru......

Taman došlo vreme da nas dvoje idemo kad eto strine Dragice. Kaže došlo do promene plana. Neki gosti ostaše, nemamo gde da ih smestimo nego u vašu sobu. Mlada će da spava sa troje dece a ti strinino samnom i baba Milunkom,sa nama će ti bude najlepše...Razdvoji smo se teška srca al' kad je za rodbinu mora se, sve....

Strina hrče, klopoće kao stara lokomotiva a baba Milunka ispušta gasove tako glasno da je i u susednim sobama čuju i svaki put kad se oglasi izgovori" "Dragice sad mi je lakše" a ova joj kaže ako još jednom to uradiš izaći ću da spavam na terasu.....i tako celu noć...a ja se pitam Boze čime sam to zaslužio, umesto da uživam ja slušam dve babe kako razgovaraju svojim guzovima...

Sutra ujutru svi me teše,baš nam je žao a mi čekali da noćas napravite naslednika....mislim se ja da sam ja čekao na vas ne bih ga nikad bilo....da je živ i zdrav već je napravljen al' za sada to je moja tajna, ne dam ja da odmah počnu da mi olajavaju ženu...

A baba i strina su odmah ujutru pitale jel ostalo nešto od onog pečenja, imamo potrebu nešto da pojedemo, krče nam creva...
vrabac
vrabac
Cafe Latte
Cafe Latte

Broj poruka : 8822
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu