Kamen zaborava

Ići dole

Kamen zaborava  Empty Kamen zaborava

Počalji od vrabac taj Sre Jan 19 2011, 15:00

Kamen zaborava  Kristal

Već se odavno spremam za neki sopstveni mali biznis. Krenuo bih ja sa njim mnogo ranije al' mi fali para da ga pokrenem a i nikako da se odlučim sa čime bih se bavio jer želim da radim samo nešto što će mi na brzaka doneti velike pare. Izgleda da dočekah taj trenutak. Pročitah da tamo nege daleko postoji jedno mesto sa dubokim kanjonom u kome ima mnogo nekog sitnog, lepo obojenog kamenja. Prvo sam pomislio, kamen ko kamen, ima ga i u ovoj našoj zemlji za izvoz ali oćes vraže,kažu da kad imaš ovaj kamen u ruci zaboraviš sve,ama baš sve,ničeg se ne sećas a kažu da što je kamen manji zaborav je veći. Nisam mnogo razmišljao odmah sam odlučio da se bavim tim biznisom jer mnogo nas ima koji bi želeli da bar na trenutak zaboravimo sve.

Na ruku mi ide i to što Nacionalni služba za zapošljavanje daje subvenciju od 130.000 dinara za samozapošljavanje. Taman lepo da lepše ne može biti. Dovoljno da kupim avionsku kartu i odem tamo,za početak da napunim jednu vreću sa što sitnijim kamenčićima,cenim da će se oni više i skuplje prodavati.A kad zaradim prvi novac onda bih se vratio da napunim bar jedan kontejner jer sam ubeđen da će da navali narod i iz ovih susednih bivših republika. Sve ja ovo dobro zamislih sad jedino da se potrudim i pronađem to mesto sa kanjonom i kamenjem zaborava...što,možda ga i nađem,uporan sam a gledao sam i filmove sa Indiana Jones(om)...
vrabac
vrabac
Cafe Latte
Cafe Latte

Broj poruka : 8771
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kamen zaborava  Empty RURAK.......

Počalji od vrabac taj Sre Jan 19 2011, 15:01

Kamen zaborava  Thumb_seljak

Ne osetismo kako nam se u svakodnevni govor ušetaše neke nove reči, tiho, polako a mi ih ćuteći prihvatamo.
I ko je kriv za to?...najviše televizije,ne vode ni malo računa o jeziku. Doduše nisu samo one krive evo baš pre neki dan jedan od ministara na sednici Skupštine promeni ime narodnim poslanicima u zakonske zastupnike. Alo, gospodine ministre, po Ustavu ove zemlje mi smo na zvaničnim izborima birali narodne poslanike.
Možemo da pričamo da li nam se dopada ono šta rade i kako se ponašaju u Skupštini ali ne možeš da ih zoveš narodnim zastupnicima!

Isto tako počeše da dele Srbiju na gradske u ruralne oblasti. Ruralna bi trebala da bude seoska sredina. Nikako mi nije jasno šta fali kad se kaže seoska...možda ne zvuči dovoljno evropski ili šta?
I što reče Raša Popov, pošto se sad zove ruralna sredina onda više nemamo seljaka nego ruraka....

Mogu samo da zamislim kad nekog budem nazvao rurak kako će sočno da mi odgovori: "uvatiš me za krivak"
vrabac
vrabac
Cafe Latte
Cafe Latte

Nazad na vrh Ići dole

Kamen zaborava  Empty "prosto ko pasulj"

Počalji od vrabac taj Sre Jan 19 2011, 15:03

Kamen zaborava  160px-Boza_bg

Boza je narodno piće al' ga nekako zaboravismo, istina ima je još u nekim malim slastičarnama u koje retko ko zalazi. Znam i one koji je ne piju jer je ne vole.
A što i da pijemo bozu kad ima ovih obojenih vodica upakovanih u lepe flašice,da ih biraš i po boji i po ukusu a i po zemlji uvoza....

Pročitah danas u jednim novinama recept kako se pravi boza pa evo ga i na ovoj strani uz pomoć copy – paste ako neko poželi da se isproba u pravljenju iste:

"Potrebno je pola kilograma kukuruznog brašna staviti u pet litara mlake vode i ostaviti da odstoji desetak sati. Ili celu noć.
Onda lonac sa brašnom i vodom staviti na laganu vatru i ostaviti da krčka tri sata, pa skloniti sa šporeta da se tečnost ohladi.
U međuvremenu 20 grama kvasca staviti u mlaku vodu da se rastopi, a onda u prokuvano ohlađeno kukuruzno brašno. Dobro promešati i ostaviti sve da stoji još desetak sati.
Posle toga kroz gustu gazu procediti bozu, zasladiti je sa pola kilograma šećera (po ukusu dodati i više ako neko voli slađe). Sipati u boce, ali ne zatvarati ih da ne bi bilo 'bombardovanja' u frižideru, budući da flaše u protivnom mogu da puknu."

I to je sva mudrost, stara 150 godina, koliko je star i ovaj recept.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Pitali Engleza kako to da je engleska trava najbolja a on kaže da je to mnogo prosto postići. Prvo obradiš zemlju, poseješ travu, zalivaš, pokosiš, zalivaš, pokosiš.... i tako narednih 200 godina....pa stvarno je "prosto ko pasulj" samo što u tih 200 godina nekoliko generacija zna da je to "prosto" a ipak ne prestaje da radi na njoj.......
vrabac
vrabac
Cafe Latte
Cafe Latte

Nazad na vrh Ići dole

Kamen zaborava  Empty Da li lepotice spremaju podvarak?

Počalji od vrabac taj Sre Jan 19 2011, 15:07

Kamen zaborava  Gifbin1239960414pongten

Dosta vremena prođe kako nam se tenis uvuče u kuće. Svi smo postali stručnjaci,navijamo po običaju, psujemo,radujemo se....Naše teniske uzdanice lepo napreduju Boga mi u svakom pogledu. Koliko zarađuju to nije tajna a i može da se vidi na zvaničnom sajtu teniske federacije. Lepo se zbavljuju, posećuju koktele, prijeme, televizije pa i o tome ne mora ništa da se piše, tu su žute novine koje ne propuste ama baš ništa. Zna se ko su naši najpoznatiji teniseri a sa njima uz rame idu i Nadal i Federer. Hvala Bogu zdravi su momci, lepi, bogati, potvrđeno da ne naginju ka osobamam istog pola, imaju lepe devojke.
Da ne grešim dušu,sve su lepe a znam da će mo se kao i uvek mimoići u mišljenjima čija je lepša... ta ljudi smo, šta fali a i ukusi su nam različiti, mada to uopšte nije važno jer su one njima najlepše.
Međutim mene jedno drugo pitanje muči: da li znaju da spremaju podvarak?
I moja Maki mnogo vodi računa o sebi i te kako al' kad pristavi podvarak i komšiji ide voda na usta.

Sad može neko slobodno da me pita a šta te se tiče. Ama ne tiče me se, nego sam znatiželjan?

Đoković
Kamen zaborava  Sve-ljubavi-nasih-tenisera

Zimonjić
Kamen zaborava  Sve-ljubavi-nasih-tenisera-nenad-zimonjic

Tipsarević
Kamen zaborava  Sve-ljubavi-nasih-tenisera-janko-tipsarevic
vrabac
vrabac
Cafe Latte
Cafe Latte