Ćaskanje uz Kaficu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Yes, of course

Ići dole

Yes, of course Empty Yes, of course

Počalji od vrabac Sre Jan 19 2011, 14:54

Yes, of course Tresnje%20u


Vrlo često mi kod Milutina vodimo i visoko umne razgovore kao na nivou nekog naučnog simpozijuma o globalnom zagrevanju.Ne pričamo samo o fudbalu i ne ogovaramo komšiluk baš uvek. Eto pre neki dan priča jedan slučajni prolaznik kako Kinezi rođeni u Americi ne podnose one prave Kineze iz Kine. Kaze čak neće ni da pričaju sa njima,gledaju ih sa visine kao na nižu klasu. Bilo čoveku neprijatno kad se našo u njihovom društvu. Došlo mu posle da se izvini zbog ponašanja žutog Amera, pa kaže,počeh onako izokola, nemoj da se ljutiš, vidiš da je neki nadrndani bilmez. A on kaže, mi na "banane" uopšte ne obraćamo pažnju. Zamisli ovi
pravi Kinezi zovu ove rođene u Americi, "banane". A ja ga pitam što im baš to ime dadoste a on se smeje pa kaže "spolja žuti a iznutra beli". I naravno eto nama teme za novu diskusiju......

Simpozijum otvori Rade i poče sa odbranom svoje teze koja se na kraju svede na jednu rečenicu, "kako će mo da nazovemo ove naše koji si sišli sa sela pa sad ne samo što ne vole seljake nego im i nadevaju razna imena" kao ljakse,opanak,gegula,
dzudza,pasuljara....ma sašuvaj i sakloni. I započe žucna diskusija,mi će mo njih da zovemo ovako,pa onako...... Gledam ih bre kako su zapenili,svađaju se čiji nadimak će da pobedi,predpostavljam da se osetiše prozvanim pa bi hteli da im nadimak koji će da se na kraju usvoji bude po volji. Pa počeše sve sa nekim tepanjem:
pridošlice, dobrodošlići, vilogorčići, seoski vitezovi,junaci sa brda............za malo ne dođe i do tuče između vitezova i junaka...

Kao i uvek i ovog puta preseče to čika Stole. Što se bre ne ugledamo na te prave Kineze,vidiš kako su oni uviđajni,baš su lepo ime dali ovim njihovim,"banane". Možemo i mi naše da zovemo "trešnjice". Što bre trešnjice zapitasmo? Pa to je prosto ljudi moji,spolja su rumeni a iznutra crvljivi...
Bravo za čika Stoleta, ove godine ću da ga nominujem za Nobelovu nagradu za mir.

Pitaš me dnevniče da li znam odakle sam ja? Naravno da znam. To nikad nisam krio. Moji su se doselili iz jednog malog sela podno Kopaonika. Kazeš da mi jos uvek iz dupeta viri praziluk. Yes, of course.
vrabac
vrabac
Cafe Latte
Cafe Latte

Broj poruka : 8822
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu