Ćaskanje uz Kaficu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Imaju Rusi "nešto"....

Ići dole

Imaju Rusi "nešto".... Empty Imaju Rusi "nešto"....

Počalji od vrabac Sre Jan 19 2011, 14:42

Imaju Rusi "nešto".... Get_img?NrImage=1&NrArticle=9719


Namrčilo se nebo ovih dana pa lije kao iz česme. Slušam vesti na TV-u kažu protivgradna sluzba uspešno reagovala i sprečila štetu velikih razmera. Spikerka najavljuje dežurnog novinara koji se javlja sa protivgradne stanice iz nekog sela.
Prilazi jednoj kuci iz koje izlazi jedan dedica jednom rukom naslonjen na čtap a drugom se drži za krsta.

Pita ga:
- Ima li koga iz protivgradne službe?
- Ja sam
- Ima li neko mlađi?
- nema dete,ja sam jedini u službi
- kako jedini a ko ispaljuje rakete?
- ja
- a kako ostvarujete kontakt sa radarskom službom,mobilnim?
- a ko su ti?
- pa kako onda znate koji je oblak gradonosan?
- to je lako,kad počne da me seva u leđima eto nama grada
- a ko je vas postavio na to mesto?
- kako ko, žuti Milojko
- a ko je to?
- naš šef mesne kancelarije.
Dođe jednog dana i kaže mi, od danas si ti čiča Milune protivgradna služba. Nema ne mogu,selo te izabralo. Ti imaš kaže sa onim gore dobre kontakte,vidiš kolko ti je godina a on te ne zove kod sebe,uvek će da te poslusa kad ga lepo zamoliš. I još će ti platimo neku crkavicu. Šta ću,vlast se ne odbija. Od tada kad god mene sevnu krsta ja pripalim fitilj i zapevam onu Đurinu "dođi dedi,deda će tebe da sredi".......

Kad bi Evropa imala čiča Miluna gde bi joj kraj bio. Imaju satelite,radare,avakse a opet ih ubi i grad i kiša a nama ništa...
Evo vidi juče pre podne. Pljušti kiša,voda se u potocima valja po ulicama,nosi bre ljude!
Po podne ništa? Što? Pa dosetili se naši da Rusima nikad za vreme parade ne pada kiša.
Imaju oni "nešto"? I Boga mi poslaše ministra u zvaničnu posetu i vidi sinoć,svečano otvaranje Univerzijade prođe bez kapi a naši mudro ćute i samo se smeškaju.
I predsednik nam bio. Kad ono zasvira himna on zapeva a mi svi ispred televizora skočismo na noge,mirno i zapevasmo,kad može on možemo i mi, samo deda staro dzangrizalo neće,kaze, naučio sad himnu napamet kad se priblizavaju izbori a uostalom to nije moja himna,priznajem samo "Hej Sloveni". A baba užagrila oči u njega pa samo mrmlja "joj što je lep i što je lep", Boga mi sam se uplašio, izgleda rešila da se uda a šanse joj i nisu male al' me i strah polomiće vilicu kolko stiska zube i eto meni novog troška..... Premijer nam nešto mnogo užuteo a ono što je promrmljao nisam razumeo,stisla ga ekonomska kriza,nije čoveku do priredbe. U jednom trenutku nestade mi slika sa ekrana a ostade ton,čuo sam neko podvriskivanje i smeh,da mozda nije bio i klovn?

I eto,ništa nama bez Rusa. Nisu nekad dzaba pevali "nas i Rusa dvesta miliona a bez Rusa pola kamiona. Kad baćuška nešto napravi to ti je i veliko i korisno....sad vala može da pada do mile joj volje...
vrabac
vrabac
Cafe Latte
Cafe Latte

Broj poruka : 8822
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu